Proces zamachowca ze Sztokholmu wchodzi w końcową fazę

Na procesie zeznają obecnie świadkowie obecni w centrum handlowym Åhléns, w które uderzyła ciężarówka rozjeżdżająca przechodniów na Drottninggatan.

W środę przesłuchania skupiają się na tym co działo się 7 kwietnia 2017 wewnątrz sklepu. Podczas składania zeznań na policji wielu świadków opisywało, jak zaczęły na nich przewracać się towary i sklepowe półki.

Prokurator w tej sprawie domaga się, aby podejrzanego terrorystę Rakhmata Akilova uznać również winnym spowodowania zagrożenia życia 15 osób znajdujących się z strefie określonej w śledztwie jako ‘strefa F’.

Po środowych zeznaniach świadków sąd okręgowy w Sztokholmie zajmie się ustalaniem dokładnej sytuacji każdego poszkodowanego od momentu kradzieży przez sprawcę ciężarówki z ulicy Adolf Fredriks Kyrkogata.

W nadchodzących tygodniach zostaną przesłuchani także bliscy 5 osób, które zginęły w wyniku zamachu. 26 kwietnia prokurator ma wygłosić mowę końcową. Akilov przyznał się do dokonania zamachu terrorystycznego i zamordowania przechodniów znajdujących się w zeszłym roku na deptaku handlowym w Sztokholmie.

Strona główna Wiadomości Szwecja Proces zamachowca ze Sztokholmu wchodzi w końcową fazę

Warto przeczytać

Zakaz zgromadzeń powyżej 8 osób oficjalnie obowiązuje już w Szwecji

We wtorek w Szwecji wprowadzono pierwsze poważne obostrzenie: zakaz zgromadzeń publicznych z udziałem więcej niż ośmiu osób. Przepisy mają na celu powstrzymanie gwałtownego przyrostu...

Szwecja: Badanie na obecność koronawirusa dla osób nieposiadających personnummer

W Szwecji większość osób, rezerwując test na obecność koronawirusa, loguje się na stronie www.1177.se – poświęconej opiece zdrowotnej. Wymaga ona posiadania konta bankID –...

Nowe prawo podatkowe dla pracowników najemnych w Szwecji od 1 stycznia 2021

Szwedzki rząd zdecydował, że termin "pracodawca ekonomiczny" powinien zostać wprowadzony przy opodatkowaniu pracowników najemnych, którzy tymczasowo pracują w Szwecji i którzy są częścią działalności...