-Reklama-

Oczekujący na azyl imigrant z Erytrei, który zabił nożem dwie osoby w jednym ze szwedzkich sklepów Ikei w zeszłym roku, został brutalnie pobity w zakładzie karnym gdzie odbywa karę dożywotniego więzienia.
[sociallocker]
Abraham Ukbagabir z Erytrei, został znaleziony 29 sierpnia przez strażników w celi w której doszło do ataku na niego.

Gdy otworzono drzwi wypadł on na korytarz i położył się na podłodze, według więziennego raportu cytowanego przez gazetę Expressen „w pozycji embrionalnej, osłaniając rękoma twarz.”

Ukbagabir w sierpniu zeszłego roku zasztyletował 55 letnią kobietę i jej 27 letniego syna w sklepie Ikei w Västerås na zachód od Sztokholmu. Później zeznał, że atak był zemstą na Szwecji za odrzucenie jego podania o azyl.

Ukbagabir użył do ataku noża zabranego z wystawy w dziale przyborów kuchennych. Ofiary były całkowicie przypadkowymi osobami. Sam zadał sobie także ciosy nożem w brzuch, ale został odratowany w szpitalu.

Szwedzkie władze więziennictwa od początku uważały, że Ukbagabirowi odsiadującemu karę dożywotniego więzienia może grozić niebezpieczeństwo ze strony innych współwięźniów.

Od 8 kwietnia do 9 czerwca przebywał on w izolatce w więzieniu Kumla, w którym odbywa on większość kary.

Następnie został przeniesiony do więzienia Sala, aby zapewnić mu większe bezpieczeństwo. Jednak niedługo przed atakiem powrócił do Kumla.

Według Expressen, nie ma jeszcze konkretnych planów w jaki sposób zapewnić mu bezpieczeństwo podczas dalszego odsiadywania kary.
[/sociallocker]