Zabójca z Ikei brutalnie pobity w więzieniu

Oczekujący na azyl imigrant z Erytrei, który zabił nożem dwie osoby w jednym ze szwedzkich sklepów Ikei w zeszłym roku, został brutalnie pobity w zakładzie karnym gdzie odbywa karę dożywotniego więzienia.
[sociallocker]
Abraham Ukbagabir z Erytrei, został znaleziony 29 sierpnia przez strażników w celi w której doszło do ataku na niego.

Gdy otworzono drzwi wypadł on na korytarz i położył się na podłodze, według więziennego raportu cytowanego przez gazetę Expressen „w pozycji embrionalnej, osłaniając rękoma twarz.”

Ukbagabir w sierpniu zeszłego roku zasztyletował 55 letnią kobietę i jej 27 letniego syna w sklepie Ikei w Västerås na zachód od Sztokholmu. Później zeznał, że atak był zemstą na Szwecji za odrzucenie jego podania o azyl.

Ukbagabir użył do ataku noża zabranego z wystawy w dziale przyborów kuchennych. Ofiary były całkowicie przypadkowymi osobami. Sam zadał sobie także ciosy nożem w brzuch, ale został odratowany w szpitalu.

Szwedzkie władze więziennictwa od początku uważały, że Ukbagabirowi odsiadującemu karę dożywotniego więzienia może grozić niebezpieczeństwo ze strony innych współwięźniów.

Od 8 kwietnia do 9 czerwca przebywał on w izolatce w więzieniu Kumla, w którym odbywa on większość kary.

Następnie został przeniesiony do więzienia Sala, aby zapewnić mu większe bezpieczeństwo. Jednak niedługo przed atakiem powrócił do Kumla.

Według Expressen, nie ma jeszcze konkretnych planów w jaki sposób zapewnić mu bezpieczeństwo podczas dalszego odsiadywania kary.
[/sociallocker]

Strona główna Wiadomości Szwecja Zabójca z Ikei brutalnie pobity w więzieniu

Warto przeczytać

Nowe szczegóły w sprawie torturowanych chłopców na cmentarzu

Dwaj nieletni chłopcy, którzy zostali zgwałceni i byli torturowani na cmentarzu w mieście Solna, opowiedzieli o swoich przeżyciach policji, zdradzając przerażające szczegóły. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Szwecja: Badanie na obecność koronawirusa dla osób nieposiadających personnummer

W Szwecji większość osób, rezerwując test na obecność koronawirusa, loguje się na stronie www.1177.se – poświęconej opiece zdrowotnej. Wymaga ona posiadania konta bankID –...

Polska i Węgry pod ostrzałem szwedzkiej krytyki. Wszystko z powodu weta wobec budżetu UE

Unia Europejska wprowadza pomoc finansową dla państw najgorzej dotkniętych przez nieustępującą pandemię koronawirusa. Premierzy Polski i Węgier grożą jednak użyciem weta w sytuacji, gdy...