-Reklama-

Grupa sztuki ulicznej Guerilla stworzyła swoje pierwsze małe dzieła sztuki w okolicach Sztokholmu, hotel i kawiarnię dla myszy.

Hotel Stilton to czteropiętrowa budowla a Vera Pistacias Patisserie to ekskluzywna kawiarenka dla wyrafinowanych myszy z małymi bułeczkami i ciastami widocznymi przez okno.

„Gustavsberg nawiązał z nami kontakt w zeszłym roku. Pomyśleliśmy, że fajnie byłoby zrobić coś na archipelagu, a jednocześnie w starej dzielnicy przemysłowej”,  powiedzieli artyści gdy zapytano ich dlaczego wybrali tą lokalizację.

Gustavsberg to miasto na wyspie Värmdö w archipelagu sztokholmskim, jest najbardziej znane ze swojej fabryki porcelany oraz szwedzkich toalet i umywalek.Dla tych którzy nie znają historii grupy AnonyMouse, artyści po raz pierwszy wystartowali w Malmö w 2016 roku z miniaturową restauracją Il Topolino  oraz butikiem Noix de Vie.

Dzieło grupy AnonyMouse zyskało międzynarodową uwagę i poruszyło wyobrażenia mieszkańców, którzy dodali dodatkowe szczegóły takie jak  ser i przystanek mini-bus.