Pierwsza mysia ulica w Gustavsberg

Grupa sztuki ulicznej Guerilla stworzyła swoje pierwsze małe dzieła sztuki w okolicach Sztokholmu, hotel i kawiarnię dla myszy.

Hotel Stilton to czteropiętrowa budowla a Vera Pistacias Patisserie to ekskluzywna kawiarenka dla wyrafinowanych myszy z małymi bułeczkami i ciastami widocznymi przez okno.

“Gustavsberg nawiązał z nami kontakt w zeszłym roku. Pomyśleliśmy, że fajnie byłoby zrobić coś na archipelagu, a jednocześnie w starej dzielnicy przemysłowej”,  powiedzieli artyści gdy zapytano ich dlaczego wybrali tą lokalizację.

Gustavsberg to miasto na wyspie Värmdö w archipelagu sztokholmskim, jest najbardziej znane ze swojej fabryki porcelany oraz szwedzkich toalet i umywalek.Dla tych którzy nie znają historii grupy AnonyMouse, artyści po raz pierwszy wystartowali w Malmö w 2016 roku z miniaturową restauracją Il Topolino  oraz butikiem Noix de Vie.

Dzieło grupy AnonyMouse zyskało międzynarodową uwagę i poruszyło wyobrażenia mieszkańców, którzy dodali dodatkowe szczegóły takie jak  ser i przystanek mini-bus. 

 

 

Strona główna Wiadomości Szwecja Pierwsza mysia ulica w Gustavsberg

Warto przeczytać

Perły Szwecji: Uppsala

Siedemdziesiąt kilometrów na północ od stolicy Szwecji leży Uppsala, czwarte pod względem zaludnienia miasto szwedzkie. Miejscowość nazywana bywa „historyczną i kulturową perełką” Szwecji, przez...

Nowe prawo podatkowe dla pracowników najemnych w Szwecji od 1 stycznia 2021

Szwedzki rząd zdecydował, że termin "pracodawca ekonomiczny" powinien zostać wprowadzony przy opodatkowaniu pracowników najemnych, którzy tymczasowo pracują w Szwecji i którzy są częścią działalności...

Nowe dane o śmiertelnych strzelaninach w Szwecji

Łącznie 43 osoby zginęły w strzelaninach w 2020 roku to o jedną osobę więcej niż rok wcześniej, ale jak dotąd wciąż mniej niż w...