Trzy osoby zginęły w wypadku autobusu wiozącego dzieci w północnej Szwecji

W wyniku wypadku autobusu wiozącego głównie dzieci zginęły trzy osoby, około 30 zostało rannych. Do zdarzenia doszło w niedzielę rano w północnym okręgu Härjedalen.

Wypadek wydarzył się około godziny 7 rano w niedzielę, na drodze E45 pomiędzy Sveg i Fågelsjö w okręgu Härjedalen.

„To wyglądało jak obrazy z wojny. Dzieciom pomagano w rowach, wszędzie było ich pełno,” powiedział Peter Nystedt ze służby ratowniczej.

Na konferencji prasowej służby ratowniczej z Jämtland Härjedalen, Peter Nystedt powiedział, że autobus przewoził 59 osób: 52 dzieci oraz 7 dorosłych.

Trzy osoby zginęły a sześć zostało poważnie rannych. Dziewiętnaście osób odniosło lżejsze obrażenia, a 31 wyszło z wypadku bez większego szwanku.

Dzieci w wieku około 14 lat wracały z wycieczki na narty do południowo-zachodniego miasta Skene w regionie Jämtland. Jeden z pasażerów powiedział, że w momencie wypadku uczestnicy wycieczki spali.

„Słyszałem o okropnym wypadku autobusowym w pobliżu Sveg. Cały kraj i ja jesteśmy z tego powodu w żałobie,” powiedział w swoim oświadczeniu premier Stefan Löfven.

Przyczyna wypadku wciąż pozostaje nieznana.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Szwecja: Wzrost skonfiskowanych praw jazdy

Według Szwedzkiej Agencji Transportu w ciągu ostatniego roku wzrosła liczba przypadków cofania praw jazdy, a najczęstszą przyczyną była nadmierna...

Szwedzka prokurator chce „zdelegalizować” nazistowską runę

Runom nordyckim przypisywano znaczenie nie tylko historyczne, ale też magiczno-wróżbiarskie. Przed przyjęciem alfabetu łacińskiego były one stosowane w Skandynawii...

Kara w wysokości 2000 SEK dla każdego, kto naruszy przepisy dotyczące pandemii

Policja musi mieć możliwość nakładania grzywnej w wysokości 2000 koron bezpośrednio na każdego, kto naruszy określone zasady nowej ustawy...

Musisz przeczytać

Szwecja: Wzrost skonfiskowanych praw jazdy

Według Szwedzkiej Agencji Transportu w ciągu ostatniego roku wzrosła...

Polsko-szwedzki film zgarnia europejskie nagrody

„Sweat” to polsko-szwedzka koprodukcja, za którą odpowiadają m.in. Svenska...