poniedziałek, 24 lutego, 2020

Młodzi imigranci sprzedają swoje ciała starszym kobietom i mężczyznom

Warto przeczytać

Zaatakowana i zgwałcona dziewczyna w lesie

W sobotni wieczór w Angered w Göteborgu mężczyzna zaatakował i zgwałcił dziewczynę w wieku poniżej 15 lat. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js

W marcu ukaże się książka o życiu Grety Thunberg. Później czas na serial i film.

W Szwecji opublikowana zostanie książka poświęcona życiu najsłynniejszej aktywistki ekologicznej Grety Thunberg. Wydawca zdradził, że nastolatka ma za sobą kilka „surowych” i...

Szwecja mniej popularna wśród Polaków

Według najnowszych badań Centralnego Urzędu Statystycznego (SCB). Szwecję opuszcza coraz więcej polskich obywateli. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Zagrożenia powodziowe w Szwecji

Sztorm Dennis szaleje już nie tylko w Wielkiej Brytanii – dotarł też do Szwecji. Narodowa służba meteorologiczna ostrzega przed silnymi wiatrami i...

38,5 proc. młodych imigrantów w Szwecji przyznało, że w przeszłości dopuszczało się prostytucji. Nieletni cudzoziemcy świadczyli usługi starszym w zamian za nocleg lub ciepły posiłek.

Nie wszyscy imigranci przybywają do Szwecji w towarzystwie rodziców lub opiekuna – niektórzy zdani są tylko na siebie. To ta grupa dzieci najczęściej narażona jest na kontakt ze światem przestępczym. Młodzi zmuszani są do pracy, czasem też w branży szeroko rozumianego seksbiznesu.

Szwedzki Czerwony Krzyż informuje o istnieniu co najmniej 1200 młodych dorosłych, którzy zmagają się z bezdomnością. „To potężna grupa. Władze miast, gmin i regionów nie są zobowiązane, by pomóc takim osobom w znajdowaniu mieszkań”, powiedział Martin Ärnlöv, sekretarz generalny organizacji.

Czerwony Krzyż przeprowadził sondaż, w którym wzięło udział 103 młodych imigrantów. Prawie jedna piąta z nich odpowiedziała, że noc poprzedzającą przeprowadzenie ankiety spędziła pod gołym niebem.

Bezdomność, zwłaszcza długotrwała, może prowadzić do wystąpienia szeregu problemów natury psychologicznej – czasem chorób. Bezdomni nieletni często padają ofiarą wyzysku.

Z sondażu wynika, że 38,5 proc. imigrantów bez opieki osoby dorosłej „musiało zrobić coś wbrew swojej woli”. Często oznacza to prostytuowanie się za nocleg, posiłek lub pieniądze.

„Wielu młodych ludzi utknęło w pułapce – utrzymują relacje ze starszymi osobami. Bywają to zarówno kobiety, jak i mężczyźni” – czytamy w raporcie.

Gangi miejskie „rekrutują” czasem młodszych, bezbronnych imigrantów, by zaoferować im pracę. Ostatecznie młodzi są jednak zmuszani do prostytucji. Przestępcy dobierają swoje ofiary nieprzypadkowo: na przykład żerując na tych nastolatkach, których policja nie byłaby w stanie łatwo namierzyć (ze względu na brak dokumentów). Czerwony Krzyż informuje, że wyzyskiwana młodzież śpi często na podłodze i żyje w upadlających warunkach. To praca niemal niewolnicza, a na pewno przymusowa, często powiązana z maltretowaniem.

Ärnlöv podkreśla, że problem wymknął się spod kontroli. Zdarzają się przypadki, w których nieletni imigranci pracują dla gangsterów przez wiele lat i gdy osiągają już dorosłość, władze lokalne nie muszą się nimi zajmować. W lutym aż 400 cudzoziemców, którzy przybyli do Szwecji bez opieki i ukończyli właśnie 18 lat, będzie musiało opuścić dom pomocy społecznej.

Czerwony Krzyż wymaga, by takim osobom zaoferowana została odpowiednia pomoc. Organizacja chce, by młodzi ludzie znaleźli dach nad głową – przy wsparciu miast i gmin.

W 2015 r. o azyl w Szwecji ubiegało się 35 369 dzieci bez opieki osoby dorosłej. Najwięcej pochodziło z Afganistanu, Somalii, Syrii, Erytrei oraz Iraku.

Od tego czasu media przyglądają się sytuacji nieletnich uchodźców, bo często przysługuje im pomoc finansowa. W 2019 r. ujawniono raport, z którego wynika, że tylko 10 proc. tych „dzieci” to w rzeczywistości osoby przed 18. rokiem życia.

Gdy osoba ubiegająca się o azyl twierdzi, że jest niepełnoletnia, ale nie posiada ważnych dokumentów tożsamości lub innej dokumentacji na poparcie swojego wniosku, Szwedzka Rada ds. Migracji i Agencja Medycyny Sądowej mają prawo wykonać ocenę wieku. Odbywa się to m.in. przy użyciu procedur medycznych.

- Reklama-
- Reklama-

Więcej artykułów

- Reklama-

Ostatnio dodane

Systembolaget pozywa duńską aplikację do sądu.

Systembolaget, sieć sklepów mająca monopol na alkohol oskarża duńską aplikację mobilną o łamanie surowych przepisów krajowych dotyczących sprzedaży i reklamy napojów wysokoprocentowych.

Coraz więcej imigrantów zasila populację Szwecji

Urząd statystyczny Statistics Sweden podaje, że w 2019 roku populacja Szwecji wzrosła o prawie 100 tysięcy. Oszacowano, że 73 proc. z tej...

Alarm powodziowy w kilku miejscowościach w zachodniej Szwecji

Halmstad to miasto portowe położone na zachodnim wybrzeżu Szwecji. Silne deszcze sprawiły, że Halmstad objęto stanem przedpowodziowym, a lokalne władze wzywają do...

Sześć osób pod tym samym adresem pożyczyło miliony i zniknęło

Dzięki informacjom o fałszywych dochodach na temat dochodu sięgającemu miliona koron 31-letnia kobieta w Uppsali zdołała uzyskać kredyty i pożyczki w wysokości...

Kilka osób uciekło z aresztu w Märsta

Siedem osób uciekło z aresztu Urzędu Migracyjnego w Märsta na północ od Sztokholmu. Później znaleziono jedną osobę, ale policja nadal szuka pozostałych...
%d bloggers like this: