fbpx

Kotka Honey zmuszona do opuszczenia kliniki weterynaryjnej

Kotka Honey, która uwielbia przytulać się do pacjentów kliniki weterynaryjnej w południowej Szwecji, została zmuszona do zaprzestania tej działalności po tym jak sąd uznał, że jej obecność zwiększa możliwość zakażenia pacjentów.

„Normalny dzień w klinice dla Honey zaczyna się od karmienia, później bierze ona udział w sprzątaniu – uwielbia bawić się z odkurzaczem – a kiedy zaczynają pojawiać się pacjenci zagląda do poczekalni, żeby kontrolować sytuację,” powiedziała w radiu P4 Kristianstad Lucie Havelka, weterynarz z kliniki.

Honey została przygarnięta do kliniki w Höör cztery lata temu, gdy znaleziono ją porzuconą i mocno niedożywioną. Szybko znalazła sobie miejsce w klinice jako kocia pielęgniarka.

„Jeśli pacjenci się denerwowali, Honey siadała z nimi i mruczała. Bardzo dobrze wyczuwa sytuację i wiedziała, kiedy wystarczy koło kogoś usiąść, a kiedy powinna podejść i się przytulić,” powiedziała Havelka, a z tyłu słychać było mruczącą Honey.

Jednak obecność kotki nie wszystkim się podobała i ktoś powiadomił o tej sytuacji władze. Sprawa skończyła się na apelacji w sądzie administracyjnym, który podjął niejednogłośną decyzję, że obecność kotki może sprzyjać zakażeniom pacjentów.

„W skrócie nie może ona tutaj przebywać. Musimy więc znaleźć inne rozwiązanie,” powiedziała Havelka.

Foto. Privat/fhhk.se

Oscar, 19-letni kolega Honey także został objęty tą decyzją.

W niedzielę klinika ogłosiła petycję w sprawie obrony kotów. „Tysiące ludzi już ją podpisały i jasno widać co oni myślą: To jest idiotyczne i niesprawiedliwe, a obecność Honey stanowi wielką wartość.”    

 

Foto. Privat/fhhk.se

 

Strona główna Wiadomości Szwecja Kotka Honey zmuszona do opuszczenia kliniki weterynaryjnej

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Według nowego szwedzkiego badania każdy zarażony na COVID-19 wytwarza przeciwciała

Wszystkie osoby zakażone koronawirusem, które wzięły udział w nowym szwedzkim badaniu, wytworzyły przeciwciała. Jednak w przypadku pacjentów z łagodnymi objawami wymagane były szczegółowe...

Szwedzcy naukowcy ostro o strategii rządu w walce z COVID-19

Andrew Ewing, profesor wykładający na Uniwersytecie w Göteborgu, uznał niedawno, że Szwecja poniosła porażkę w walce z epidemią koronawirusa.