fbpx

Dwaj mężczyźni zostali zastrzeleni przed klubem nocnym.

Norrköping na południowym wschodzie Szwecji. Dwaj mężczyźni ponieśli śmierć po tym, jak postrzelono ich przed klubem nocnym. Do zdarzenia doszło w centrum miasta o prawie 100-tysięcznej populacji.

Około godz. 01:20 w nocy ze środy na czwartek policja dostała zgłoszenie o postrzale. Kiedy funkcjonariusze przybyli na miejsce, ofiary znajdowały się w alarmującym stanie – zostały ciężko ranne. Po kilku godzinach mężczyźni zmarli, o czym poinformowano ich rodziny.

Jeden z mężczyzn miał 40 lat, a drugi 45.

Z rana teren zbrodni i jego najbliższa okolica znajdowały się pod nadzorem policji, a na miejscu prowadzono dochodzenie techniczne. „Przy klubie przebywa około dziesięciu grup śledczych. Skontaktowaliśmy się z kilkoma świadkami naocznymi, próbujemy ustalić, co się stało”, przekazał rzecznik policji, Thomas Agnevik.

W strzelaninie nie ucierpiał nikt inny. Rozbite zostały jedynie okna pobliskiej restauracji. Tej samej nocy do podobnej zbrodni doszło jednak w miejscowości Katrineholm, położonej około pięćdziesiąt kilometrów na północ od Norrköping. Dwudziestoparolatek został ranny w wyniku postrzału i trafił do szpitala. Wciąż wymaga interwencji lekarzy, ale jego życiu nic już nie zagraża.

Szwedzka policja zapowiedziała niedawno, że ma zamiar „bliżej przyjrzeć się rosnącej w Szwecji przestępczości”, zbadać ją i oszacować, jakie kroki należy podjąć, by wypadków i zamachów było mniej. Utworzono tymczasową grupę zadaniową, która skupi się wyłącznie na określonym problemie i otrzyma dodatkowe przywileje pracownicze, służące wyeliminowaniu przestępczości w swej najgorszej odmianie.

Wskaźniki zabójstw nie są w Szwecji szczególnie wygórowane: istnieje wiele państw, w których częściej dochodzi do brutalnych morderstw. Paradoks polega na tym, że na tle tych danych źle wypadają statystyki dotyczące zbrodni wyłącznie z użyciem broni palnej. Strzelaniny i zamachy są obecnie zmorą Szwecji, zwłaszcza w Malmö.

Strona główna Wiadomości Szwecja Dwaj mężczyźni zostali zastrzeleni przed klubem nocnym.

Warto przeczytać

Szwecja ogłasza nowe zasady dotyczące koronawirusa

Limit osób uczestniczących w zgromadzeniach publicznych w Szwecji pozostanie jak na razie na tym samym poziomie – będzie wynosił 50. Na jednej...

Podróże zagraniczne ze Szwecji: gdzie są możliwe, a gdzie lepiej ich unikać?

W czasach pandemii koronawirusa podróże za granicę są nie tylko niewskazane, ale czasem też niemożliwe. Przed każdym wyjazdem powinniśmy zapoznać się z...

Sześć pięknych szwedzkich miast o których mogłeś nie słyszeć

Ystad Jeśli jesteś fanem skandynawskich kryminałów na pewno słyszałeś o Ystad. Tutaj ‘zamieszkuje’ filmowy detektyw Kurt Wallander i tutaj kręcono zdjęcia, zarówno do oryginalnej jak...