Szwecja wyśle czołgi Leopard na Ukrainę

Rząd w Szwecji wkrótce przedstawi kolejny pakiet pomocy wojskowej dla Ukrainy, w tym pakiecie uwzględnione są również czołgi, poinformowała telewizja SVT.

Norwegia oświadczyła, że wyśle osiem czołgów Leopard 2, a dziś także Finlandia poinformowała, że wyśle trzy czołgi tego samego typu.

- Reklama -

Szwedzkie Siły Zbrojne posiadają 120 czołgów Leopard. W czwartek rano agencja informacyjna TT informowała, że kilka partii politycznych deklarowało chęć wysłania szwedzkich czołgów Leopard, a minister obrony nie zamyka drzwi w tym temacie.

“Jesteśmy na to otwarci i prowadzimy o tym ścisły dialog zwłaszcza z Niemcami.” – powiedział minister obrony Pål Jonson.

Socjaldemokraci również uważają, że nadszedł czas na wysłanie czołgów Leopard. Były minister obrony Peter Hultqvist zwraca uwagę, że wiele innych krajów przygotowuje się do dostaw.

- Reklama -
Udostępnij
Brak komentarzy

Dodaj komentarz