-Reklama-

Tylko 19% dzieci w Polsce wyjedzie w tym roku na ferie – wynika z badania Barometr Providenta. W większości będą to wyjazdy bez rodziców. 18% uczniów gimnazjów, 10% – szkół podstawowych i 8% – szkół ponadgimnazjalnych wyjedzie samodzielnie. Zaledwie 2% dzieci powinno się spodziewać wyjazdu rodzinnego.

„Widać, że kiedy dziecko może już się samo sobą zająć, skłonność do organizacji wyjazdu w czasie ferii jest zdecydowanie mniejsza, dwu-, a nawet trzykrotnie” – zauważa w wywiadzie dla serwisu Przemysław Kasza, specjalista ds. badań, analiz i raportowania z firmy Provident Polska. Dlatego też wiele dzieci pozostaje w domu. W tym roku 34% z nich nie będzie miało zorganizowanego czasu wolnego.

„Rodzice wyjeżdżających dzieci są w stanie przeznaczyć na ich wypoczynek 1 700 zł. Aż 14% osób jest gotowych na ten cel zaciągnąć pożyczkę” – mówi Karolina Łuczak, kierownik ds. komunikacji z firmy Provident Polska. Z drugiej strony ponad połowa badanych rodziców mających dzieci w wieku szkolnym nie zamierza wydać dodatkowych pieniędzy na organizację czasu wolnego swoich pociech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.