Klinika w południowej Szwecji ma nadzieję, że nowa miarka do penisa przekona młodych mężczyzn do odwiedzenia lekarza.

Miarka, która mierzy obwód a nie długość, została zaprojektowana, aby ułatwić młodym mężczyznom dobór wielkości prezerwatywy. Jest to część projektu realizowanego wspólnie z radą Blekinge zachęcającego mężczyzn do odwiedzenia kliniki.

„Gdy już przyjdą do naszej kliniki zawsze możemy zejść na temat zdrowia psychicznego, dlatego staramy się ich przyciągnąć w taki czy inny sposób,” powiedziała w radiu P4 Emelie Svensson, pielęgniarka z wspomnianej kliniki.

Od października wysłannicy kliniki odwiedzają szkoły informując młodych mężczyzn o swojej pracy i zdrowiu seksualnym. Od teraz wizyty będą odbywać się także w różnych ośrodkach dla młodzieży.

Klinika z Blekinge nie jest pierwszą stosującą w Szwecji taki schemat działania. W zeszłym roku publiczna lecznica ze Sztokholmu rozpoczęła rozdawanie miarek dla mężczyzn w celu zachęcenia ich do uprawiania bezpiecznego seksu.

W ostatnich latach w Szwecji nastąpił wzrost częstości występowania chorób przenoszonych drogą płciową. W niektórych regionach kraju liczba przypadków kiły potroiła się w ciągu ostatnich 5 lat. Według Szwedzkiej Publicznej Agencji Zdrowia w latach 1995-2015 liczba przypadków rzeżączki podwoiła się.

Pomimo tych danych liczba Szwedów używających prezerwatyw stale się zmniejsza.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.