Foto: Ideas Island

Fredrik Härén jest właścicielem „Ideas Island” – położonej w Szwecji wyspy, która co roku służy za miejsce wyprawy kilku szczęśliwców. Härén, pisarz i mówca, udostępnia wysepkę ludziom kreatywnym i ambitnym – osobom mającym pomysł na biznes, start-up lub projekt artystyczny, którym brakuje jednak czasu na jego rozwinięcie.

Osoby te mogą zamieszkać na rajskiej wyspie zupełnie za darmo. Jedyna opłata, jaką uiszczą, będzie polegała na wpłaceniu dowolnie wybranej kwoty na organizację charytatywną.

Härén udostępnia swoją prywatną wyspę grupie od czterech do sześciu osób. Nieważne czy późniejszy projekt narodzi się w efekcie pracy zespołowej czy indywidualnej – ważne, żeby relaksujący pobyt z dala od świata przyniósł oczekiwane plony.

„Ideas Island” ma 7 tys. mkw. Znajdująca się na niej posesja otoczona jest bujną zielenią, co sprawia, że teren jest bardzo wyciszony. U brzegu wyspy zbudowano rampę, do której przymocowana jest łódź. Niedaleko znajduje się niewielka plaża.

Foto: Ideas Island

Goście muszą opłacić swój dojazd na miejsce. Lotnisko, które znajduje się najbliżej wysepki to Stockholm-Arlanda Flygplats. Właściciel domku nie zaopatrzy też przyjezdnych w pożywienie. Posiadłość jest na szczęście wyposażona we wszystko co najważniejsze: ma dostęp do ciepłej wody, prądu i ogrzewania.

Na miejscu znajdują się cztery sypialnie i wyremontowana kuchnia. Za domem głównym stoi malutki domek gościnny.

Härén przyjmuje gości w okresie od 1 czerwca do 30 września. Wyspę można wynająć na siedem dni, najlepiej za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej.

Pisarz nie przyjmuje zgłoszeń od wszystkich. Dokonuje selekcji, wybiera te osoby, które jego zdaniem mają intrygujący pomysł na siebie i swoją przyszłość, chcą stworzyć ciekawy projekt.