HBO jest obecnie w trakcie kręcenia siódmego sezonu ‘Gry o Tron’, jednak jeszcze dużo pozostało do zrobienia. Według SVT, serwisu szwedzkiej państwowej telewizji, HBO rozważa kręcenie scen swojego flagowego serialu w Szwecji. Dokładnie miało by to się odbywać na Gotlandii, co wydaje się być nawet zbyt idealne. (Gotland GoT-land ?)

HBO rozmawiało z Olivią Munck, producentem wykonawczym The Line Gotland, szwedzkiej firmy zajmującej się produkcją filmową. „Przez kilka pierwszych sekund oniemiałam, aż w końcu to do mnie dotarło,” powiedziała Olivia. „Wtedy zaczęłam krzyczeć i o mało nie zemdlałam.”

Biorąc pod uwagę jak dużo ‘Gra o Tron’ zrobiła dla ekonomii innych europejskich państw w których kręcono zdjęcia, to nie była przesadzona reakcja. Jeśli umowa dojdzie do skutku, to Gotlandia ‘zaistnieje’ na mapach i stanie się wielką atrakcją turystyczną.

Jednak na razie trwają wstępne rozmowy. Nie zostały jeszcze podpisane żadne dokumenty. Na prośbę HBO Munck i jej firma przesłały około 300 zdjęć okolic Visby, miasta z 20,000 mieszkańców oraz okolicznych farm i szczególnie urokliwych miejsc. Visby z pewnością wygląda jak miejsce które pasuje do klimatu ‘Gry o Tron’. Jego historia sięga wielu wieków wstecz, miasto posiada mur otaczający centrum oraz wiele ruin kościołów.

Część osób uważa, że zdjęcia do 7 sezonu już się zakończyły, ale Gotlandia byłaby świetną lokalizacja dla sezonu 8. Zawsze należy wierzyć w szczęśliwy los.

Będziemy informować o dalszym rozwoju sytuacji.

Reklamy