Dziennik Adresseavisen doniósł w poniedziałek, że mężczyzna z Trondheim został uniewinniony z zarzutów seksualnego molestowania swojej wnuczki.

[sociallocker]

Sąd okręgowy w Sør-Trøndelag uznał, że pięćdziesięciokilkuletni mężczyzna molestował dziewczynkę przez sen i w związku z tym nie może zostać za to skazany.

Przypadek ten wydarzył się w 2014 roku, gdy dziadek spał w jednym łóżku z 14 letnią wnuczką. Dziewczynka obudziła się, gdy dziadek dotykał dolnych części jej ciała, udała się ona do łazienki, skąd zadzwoniła do przyjaciela, który powiadomił policję.

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zabezpieczyli ślady, łącznie z DNA dziadka na bieliźnie i genitaliach wnuczki.

Mężczyzna utrzymywał, że wszystko musiało się wydarzyć we śnie, gdyż on pamięta tylko, że gdy obudził się dziewczynka już wstała i wyszła z łóżka.

Sąd zadecydował, że chociaż doszło do molestowania, to nie można skazać mężczyzny, gdyż stało się to podczas snu mężczyzny.

„Nie pamięta on tego zdarzenia i całej sytuacji. Czuje ulgę, że został uniewinniony,” powiedział prawnik mężczyzny Per Wold.

Prokurator który żądał 8 miesięcy więzienia dla oskarżonego, bezpośrednio po wyroku nie powiedział czy złoży apelację.

[/sociallocker]