fbpx

Norweski sąd: Dziadek spał podczas molestowania seksualnego wnuczki

Dziennik Adresseavisen doniósł w poniedziałek, że mężczyzna z Trondheim został uniewinniony z zarzutów seksualnego molestowania swojej wnuczki.

[sociallocker]

Sąd okręgowy w Sør-Trøndelag uznał, że pięćdziesięciokilkuletni mężczyzna molestował dziewczynkę przez sen i w związku z tym nie może zostać za to skazany.

Przypadek ten wydarzył się w 2014 roku, gdy dziadek spał w jednym łóżku z 14 letnią wnuczką. Dziewczynka obudziła się, gdy dziadek dotykał dolnych części jej ciała, udała się ona do łazienki, skąd zadzwoniła do przyjaciela, który powiadomił policję.

Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zabezpieczyli ślady, łącznie z DNA dziadka na bieliźnie i genitaliach wnuczki.

Mężczyzna utrzymywał, że wszystko musiało się wydarzyć we śnie, gdyż on pamięta tylko, że gdy obudził się dziewczynka już wstała i wyszła z łóżka.

Sąd zadecydował, że chociaż doszło do molestowania, to nie można skazać mężczyzny, gdyż stało się to podczas snu mężczyzny.

„Nie pamięta on tego zdarzenia i całej sytuacji. Czuje ulgę, że został uniewinniony,” powiedział prawnik mężczyzny Per Wold.

Prokurator który żądał 8 miesięcy więzienia dla oskarżonego, bezpośrednio po wyroku nie powiedział czy złoży apelację.

[/sociallocker]

Strona główna Wiadomości Norwegia Norweski sąd: Dziadek spał podczas molestowania seksualnego wnuczki

Warto przeczytać

Sześć pięknych szwedzkich miast o których mogłeś nie słyszeć

Ystad Jeśli jesteś fanem skandynawskich kryminałów na pewno słyszałeś o Ystad. Tutaj ‘zamieszkuje’ filmowy detektyw Kurt Wallander i tutaj kręcono zdjęcia, zarówno do oryginalnej jak...

Tegnell o wzroście zachorowań na koronawirusa: „zmierzamy w złym kierunku”

Szwecja. Podczas gdy premier znów ostrzega obywateli, by stosowali się do restrykcji i nakazów, obowiązujących od początku pandemii koronawirusa, Andersowi Tegnellowi zbiera...

Premier Szwecji: „pracujcie zdalnie, nie obejmujcie bliskich i przyjaciół”

Premier Stefan Löfven, zaniepokojony rosnącą liczbą nowych infekcji koronawirusowych, wezwał Szwedów do bezwzględnego przestrzegania odgórnych restrykcji. Choć druga fala zachorowań nie  dotarła...