fbpx

Niespokojnie w Malmö. Strzelaniny, bomby, płonące auta

Nowa erupcja przemocy miała miejsce w niedzielną noc w Malmö w południowej Szwecji. Wiele samochodów zostało podpalonych, a także znaleziono materiały wybuchowe w jednym ze sklepów spożywczych.

Policja została wezwana do sklepu w Lindängen, na południu miasta, tuż przed 1 w nocy w niedzielę. Pirotechnicy zbadali to, co policja opisała, jako obiekt w kształcie słoika prawdopodobnie zawierający materiały wybuchowe.

Kim Hild rzecznik prasowy agencji informacyjnej TT powiedział w poniedziałek, że według obecnego stanu dochodzenia, "nic nie wskazuje na obecność materiałów wybuchowych".

Podejrzany ładunek został znaleziony w trakcie nowej fali przemocy na przedmieściach. W tym miesiącu dochodziło już do bójek, strzelanin i eksplozji.

Nocą zostały podpalone trzy samochody a co najmniej jeden inny został uszkodzony przez płomienie.Policja w poniedziałek oświadczyła, że nie widzi na razie powiązań między podpaleniami a podejrzanym ładunkiem znalezionym w sklepie.

W ostatnim tygodniu zostało także podpalone centrum młodzieżowe oraz kilka samochodów w Kroksbäck, przedmieściach Malmö, zaledwie kilka dni po tym, jak w tej samej okolicy eksplodował granat. Obszar ten jest odległy tylko o 6 kilometrów od miejsca ostatnich incydentów.

Malmö doświadcza w ostatnich latach dużego wzrostu przemocy. Niektóre tereny w mieście i okolicach są znane z działalności gangów i walk pomiędzy grupami imigrantów z różnych stron świata.

Z powodu tych incydentów i walk zwiększono ostatnio obecność sił porządkowych w najbardziej niebezpiecznych punktach.

Strona główna Wiadomości Szwecja Niespokojnie w Malmö. Strzelaniny, bomby, płonące auta

Warto przeczytać

Szwecja ogłasza nowe zasady dotyczące koronawirusa

Limit osób uczestniczących w zgromadzeniach publicznych w Szwecji pozostanie jak na razie na tym samym poziomie – będzie wynosił 50. Na jednej...

Szwedzka policja zaniepokojona wojnami gangów

Raport wywiadowczy policji w Göteborgu ujawnił, że w mieście wzrasta przemoc wynikająca z wojen gangów. Przedmiotem sporów jest handel nielegalnymi używkami, a...

„Challenge” zachęca dzieci do podpalania szkół w Szwecji

Tak zwane „wyzwanie” rozpowszechniane jest w mediach społecznościowych w szwedzkim mieście Örebro. Wyzwanie zachęca dzieci do rozpalania pożarów w swoich szkołach i...