Niespokojnie w Malmö. Strzelaniny, bomby, płonące auta

Nowa erupcja przemocy miała miejsce w niedzielną noc w Malmö w południowej Szwecji. Wiele samochodów zostało podpalonych, a także znaleziono materiały wybuchowe w jednym ze sklepów spożywczych.

Policja została wezwana do sklepu w Lindängen, na południu miasta, tuż przed 1 w nocy w niedzielę. Pirotechnicy zbadali to, co policja opisała, jako obiekt w kształcie słoika prawdopodobnie zawierający materiały wybuchowe.

Kim Hild rzecznik prasowy agencji informacyjnej TT powiedział w poniedziałek, że według obecnego stanu dochodzenia, "nic nie wskazuje na obecność materiałów wybuchowych".

Podejrzany ładunek został znaleziony w trakcie nowej fali przemocy na przedmieściach. W tym miesiącu dochodziło już do bójek, strzelanin i eksplozji.

Nocą zostały podpalone trzy samochody a co najmniej jeden inny został uszkodzony przez płomienie.Policja w poniedziałek oświadczyła, że nie widzi na razie powiązań między podpaleniami a podejrzanym ładunkiem znalezionym w sklepie.

W ostatnim tygodniu zostało także podpalone centrum młodzieżowe oraz kilka samochodów w Kroksbäck, przedmieściach Malmö, zaledwie kilka dni po tym, jak w tej samej okolicy eksplodował granat. Obszar ten jest odległy tylko o 6 kilometrów od miejsca ostatnich incydentów.

Malmö doświadcza w ostatnich latach dużego wzrostu przemocy. Niektóre tereny w mieście i okolicach są znane z działalności gangów i walk pomiędzy grupami imigrantów z różnych stron świata.

Z powodu tych incydentów i walk zwiększono ostatnio obecność sił porządkowych w najbardziej niebezpiecznych punktach.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Kara w wysokości 2000 SEK dla każdego, kto naruszy przepisy dotyczące pandemii

Policja musi mieć możliwość nakładania grzywnej w wysokości 2000 koron bezpośrednio na każdego, kto naruszy określone zasady nowej ustawy...

Szwecja przedłużyła zakaz wjazdu z Danii i Wielkiej Brytanii

Zakaz, który obowiązuje od końca grudnia, będzie obowiązywał do 31 stycznia, poinformował szwedzki rząd w oświadczeniu. Dzieci będą mogły podróżować tranzytem...

Król i królowa Szwecji otrzymali szczepionkę przeciw Covid-19

74-letni król Karol XVI Gustaf i 77-letnia królowa Szwecji Silvia otrzymali pierwszą dawkę szczepionki Covid-19. Król i królowa zostali zaszczepieni...

Musisz przeczytać

Kara w wysokości 2000 SEK dla każdego, kto naruszy przepisy dotyczące pandemii

Policja musi mieć możliwość nakładania grzywnej w wysokości 2000...

Rząd Szwecji oskarżony o celowe rozprzestrzenianie koronawirusa w społeczeństwie

Liderzy dwóch opozycyjnych partii, Chrześcijańskich Demokratów oraz Szwedzkich Demokratów,...