Ponad 98% kobiet po 20. roku życia zmaga się z cellulitem. Występuje on na brzuchu, biodrach i udachbez względu na wagę osoby. Walczyć ze „skórką pomarańczową” można na wiele sposobów. Jednym z nich jest korzystanie z zabiegów kosmetycznych.

Nierówności, które powstają na kobiecym ciele, są wynikiem nieprawidłowego funkcjonowania układu hormonalnego. Pojawianiu się cellulitu sprzyja spożywanie dużych ilości soli i tłuszczów. Niekorzystny wpływ ma także chodzenie w zbyt obcisłej odzieży, która utrudnia przepływ krwi w nogach, czy butach na obcasach.

Kobiety, które chcą pozbyć się cellulitu, powinny jak najwięcej się ruszać (spacerować, biegać, jeździć na rowerze) oraz – brać masaże. Można również korzystać z pomocy klinik medycyny estetycznej. Oferują one między innymi karboksyterapię. „Polega ona na wstrzykiwaniu do ciała dwutlenku węgla. W skórze przekształca się on w kwas węglowy, który likwiduje komórki tłuszczowe. Samo nakłuwanie działa zaś stymulująco na włókna kolagenowe i ułatwia regenerację skóry” – mówi serwisowi infoWire.pl kosmetolog Maria Koniec z kliniki medycyny estetycznej SkinClinic. Równie skuteczny jest zabieg icoone, czyli drenaż limfatyczny ciała. Wzmacnia on układ limfatyczny, odblokowuje zastoiny wody, pobudza krążenie oraz dotlenia tkanki. Dzięki temu skóra staje się jędrna i szybciej się regeneruje.

Pamiętajmy, żeby zabiegi wykonywać regularnie. Jest to niezbędne dla osiągnięcia pożądanych efektów. „Polki coraz chętniej decydują się na zabiegi pielęgnacyjne, które wspomagają likwidację cellulitu i modelują sylwetkę” – podkreśla ekspertka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.