fbpx

Z budynku, w którym pracuje premier Szwecji, skradziono broń palną.

W budynku, w którym mieści się biuro Stefana Löfvena, doszło do kradzieży. Przedmiotem łupu była broń palna: sześć pistoletów Glock 17 oraz trzysta nabojów typu dum-dum. Współpracownicy premiera mieli powiedzieć: „to nie może wyjść na światło dzienne”. Sprawę nagłośnił jednak serwis „Dagens Juridik”.

Broń i amunicję przechowywano w zespole pałacowym Rosenbad – właśnie tutaj mieści się prywatne biuro premiera. W razie ataku terrorystycznego ochroniarze mają dostęp do pistoletów, by mogli zapanować nad sytuacją.

W budynku prowadzone są prace remontowe. Broń była przenoszona do innego pomieszczenia i, jak donosi „Dagens Juridik”, „zaginęła”. Ochroną kompleksu zajmuje się firma Securitas. Pracownicy nie byli do tej pory w stanie odnaleźć zguby.

„Ktoś musiał wynieść broń z budynku. Nie do końca wiadomo, jakim cudem ktoś dostał się do Rosenbad i po prostu zabrał sześć pistoletów. One powinny być specjalnie oznaczone na wypadek takiej sytuacji” – dowiadujemy się z „Dagens Juridik”.

Bardziej jednak niepokoi kradzież amunicji, która może wywołać poważne obrażenia.

Joanna Ljunggren, rzeczniczka prasowa Szwedzkiej Policji, informuje, że o popełnieniu przestępstwa zawiadomiono pod koniec ubiegłego miesiąca. Donosy te potwierdza też Kancelaria Rządu i Ministerstwa (Regeringskansliet).

Prokurator okręgowy Lukas Eriksson poinformował, że prowadzone jest śledztwo w sprawie „kradzieży w biurach rządowych”. Nie ujawnił jednak nic więcej na ten temat.

Rosenbad mieści w sobie też biuro ministra sprawiedliwości, Morgana Johanssona.

Premier nie udzielił dotąd żadnego komentarza w sprawie kradzieży.

Strona główna Szwecja Sztokholm Z budynku, w którym pracuje premier Szwecji, skradziono broń palną.

Warto przeczytać

Duński rząd chce odesłać uchodźców syryjskich do domu

Rząd Danii rozważa odesłanie uchodźców z Syrii z powrotem do domu, argumentując to sytuacją w kraju: obszary znajdujące się pod władaniem Baszara...

Norwegia: badania nad związkiem witaminy D z koronawirusem

140 tys. Norwegów bierze udział w organizowanych na szeroką skalę badaniach dotyczących COVID-19. Częścią badań jest kwestia powiązań między wirusem a działaniem...

Kiedy możliwe będą podróże lotnicze ze Szwecji za granicę?

Choć Szwedzi uwielbiają podróże, od dłuższego czasu dalsze wyjazdy nie są możliwe. Na pytanie, kiedy dokładnie będzie można opuścić Szwecję i wybrać...