fbpx

Wzrasta zagraniczne zainteresowanie szwedzkimi nieruchomościami

Szwedzkie nieruchomości cieszą się rekordowo dużym zainteresowaniem zagranicznych inwestorów.

Według nowego raportu firmy doradczej Newsec, w tym roku szwedzki rynek nieruchomości osiągnie wartość 170 miliardów koron. Wzrost oznacza, że ​​rok 2020 będzie trzecim najsilniejszym rokiem w historii Szwecji.

Autorzy raportu uważają, że pandemia koronawirusa przyspieszyła i wzmocniła kilka trendów rynkowych.

“W ciągu roku kilka bieżących trendów rozwijało się w tempie, które powinno zająć znacznie więcej czasu” – powiedział Max Barclay, nordycki szef Newsec.

Barclay powiedział, że istnieje kilka przyczyn wzrostu zainteresowania szwedzkim rynkiem nieruchomości. W pierwszym kwartale 2020 roku zagraniczni inwestorzy reprezentowali 35 procent transakcji na szwedzkim rynku nieruchomości, najwięcej od czasu przed kryzysem finansowym w 2008 roku.

Kolejną zmianą, którą zaobserwowano zarówno wśród zagranicznych, jak i krajowych nabywców, jest rosnący trend kupowania nieruchomości poza głównymi miastami Sztokholmu, Göteborga i Malmö.

Rynek poza tymi obszarami stanowił dotychczas w tym roku 46 procent całości, w porównaniu z 37 procentami w 2019 roku. 

Mniejsze miasta, takie jak Västerås, Örebro i Linköping, stały się popularne w szybszym tempie niż przewidywano, Zainteresowanie tymi miastami nastąpiło częściowo ze względu na rosnącą tendencję do pracy w domu, która umożliwia pracownikom dojeżdżanie do biura tylko kilka dni w tygodniu lub wcale, co pozwala im na zamieszkanie dalej od głównych miast.

„To wpływa na atrakcyjność regionalnych miast, ponieważ są one dobrą alternatywą dla dużych miast oferując niższe ceny i wysoką jakość życia” – powiedział Barclay.

Pięć pytań, które powinieneś zadać sobie przed kupnem mieszkania w Szwecji

Strona główna Wiadomości Szwecja Wzrasta zagraniczne zainteresowanie szwedzkimi nieruchomościami

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Dania żąda negatywnego wyniku testu Covid-19 na granicy od członków rodziny i pracowników zagranicznych

Dania wymaga obecnie od osób z określonych krajów przedstawienia negatywnego wyniku testu Covid-19 przy wjeździe do Danii w celach zawodowych lub rodzinnych.

Jak przebiega druga fala epidemii koronawirusa w Szwecji?

W Szwecji zaobserwować można wzrost liczby infekcji koronawirusowych, ale wciąż nie został wprowadzony bezwzględny lockdown. Stosowanie środków przymusu zwyczajnie nie sprawdziłoby się...