fbpx

Wyjątkowy „drapak” zaprojektowany przez pierwszą kocią psycholożkę

Każdy właściciel kota wie, jak wymagające są to zwierzęta. Kot potrafi stworzyć silny związek ze swoim posiadaczem ale bywa wybredny: nie wszystko go zadowoli i nie omieszka nam tego przekazać.

O tym, że czasem trzeba kota po prostu porozpieszczać, wiedzą też projektanci z firmy 24Storage.

Foto.24storage

Sztokholmscy designerzy zaprojektowali wyjątkowy „drapak” dla sierściastych pupili. Cudzysłów nie został tu użyty przypadkiem: „Cat Flat” to właściwie element wyposażenia wnętrza wyglądem przypominający komodę. Został stworzony z myślą o kocie domowym jego potrzebie ruchu i dobrej zabawy.

„Cat Flat” określony został jako „koci penthaus”. Nie jest to typowy drapak, a element umeblowania, który pasował będzie do każdego nowoczesnego salonu.

Jego wykonawcą jest 24Storage, ale w pracach nad projektem uczestniczyła też Susanne Hellman Holmström – nazwana przez media pierwszą kocią psycholożką.

Foto.24storage

Według specjalistki celem „Cat Flat” jest zaspokojenie dziesięciu potrzeb, które przejawia każdy kot – niektóre z nich są najbardziej podstawowe by nie napisać fizjologiczne a inne ciut bardziej zaawansowane.

Potrzeby obejmują m.in. drapanie, czyszczenie futra, zabawę, odkrywanie nowych doznań, czy socjalizowanie się z innymi kotami.

„Cat Flat” powstał z troski o kondycję fizyczną i emocjonalną pupila. Koty inaczej niż psy większość życia spędzają w domu i mogą z tego powodu popadać w depresyjne stany. „Cat Flat” ma urozmaicać ich czas.

24Storage opisuje „Cat Flat” jako „połączenie domu, siłowni i swego rodzaju dżungli”. Hellman Holmström najściślej współpracowała z projektantką Eleonor Moschevitz która zadbała o estetykę i funkcjonalność „drapaka”.

Foto.24storage

Obiekt nie bez powodu przypomina zwykłą, „ludzką” komodę. Powstał z naturalnego forniru z orzecha i będzie stanowił ozdobę każdego nawet najbardziej eleganckiego salonu. W środku znajdują się półki przez które kot może się przemieszczać i schodzić o poziom niżej. Do ścian można przytwierdzić telefon i puścić pupilowi ulubiony filmik z pływającymi rybkami.

Projekt zaprezentowano podczas Stockholm Design Week – targów wnętrzarskich, które odbyły się w stolicy na początku miesiąca.

Strona główna Wiadomości Szwecja Wyjątkowy „drapak” zaprojektowany przez pierwszą kocią psycholożkę

Warto przeczytać

Rekordowa liczba osób traci prawo jazdy

Jak wynika z raportu przedstawionego przez P4 Göteborg, mały ruch samochodów w okresie pandemii koronawirusa doprowadził do rekordowej liczby osób, które straciły prawo jazdy w zachodniej...

Fox News o sytuacji epidemicznej w Szwecji i odporności stadnej

Kilka dni temu w amerykańskiej stacji informacyjnej Fox News powrócił temat koronawirusa w Szwecji. W programie „White...

Szwedzkie miasto wprowadza aplikację „poszukiwanie skarbów”, aby zapobiec zatłoczeniu plaży

Helsingborg uruchomiło aplikację na smartfony, aby latem uniknąć tłoków się na swoich plażach, aplikacja ma prowadzić mieszkańców i turystów do mniej znanych plaż.