fbpx

Wyjątkowy „drapak” zaprojektowany przez pierwszą kocią psycholożkę

Każdy właściciel kota wie, jak wymagające są to zwierzęta. Kot potrafi stworzyć silny związek ze swoim posiadaczem ale bywa wybredny: nie wszystko go zadowoli i nie omieszka nam tego przekazać.

O tym, że czasem trzeba kota po prostu porozpieszczać, wiedzą też projektanci z firmy 24Storage.

Foto.24storage

Sztokholmscy designerzy zaprojektowali wyjątkowy „drapak” dla sierściastych pupili. Cudzysłów nie został tu użyty przypadkiem: „Cat Flat” to właściwie element wyposażenia wnętrza wyglądem przypominający komodę. Został stworzony z myślą o kocie domowym jego potrzebie ruchu i dobrej zabawy.

„Cat Flat” określony został jako „koci penthaus”. Nie jest to typowy drapak, a element umeblowania, który pasował będzie do każdego nowoczesnego salonu.

Jego wykonawcą jest 24Storage, ale w pracach nad projektem uczestniczyła też Susanne Hellman Holmström – nazwana przez media pierwszą kocią psycholożką.

Foto.24storage

Według specjalistki celem „Cat Flat” jest zaspokojenie dziesięciu potrzeb, które przejawia każdy kot – niektóre z nich są najbardziej podstawowe by nie napisać fizjologiczne a inne ciut bardziej zaawansowane.

Potrzeby obejmują m.in. drapanie, czyszczenie futra, zabawę, odkrywanie nowych doznań, czy socjalizowanie się z innymi kotami.

„Cat Flat” powstał z troski o kondycję fizyczną i emocjonalną pupila. Koty inaczej niż psy większość życia spędzają w domu i mogą z tego powodu popadać w depresyjne stany. „Cat Flat” ma urozmaicać ich czas.

24Storage opisuje „Cat Flat” jako „połączenie domu, siłowni i swego rodzaju dżungli”. Hellman Holmström najściślej współpracowała z projektantką Eleonor Moschevitz która zadbała o estetykę i funkcjonalność „drapaka”.

Foto.24storage

Obiekt nie bez powodu przypomina zwykłą, „ludzką” komodę. Powstał z naturalnego forniru z orzecha i będzie stanowił ozdobę każdego nawet najbardziej eleganckiego salonu. W środku znajdują się półki przez które kot może się przemieszczać i schodzić o poziom niżej. Do ścian można przytwierdzić telefon i puścić pupilowi ulubiony filmik z pływającymi rybkami.

Projekt zaprezentowano podczas Stockholm Design Week – targów wnętrzarskich, które odbyły się w stolicy na początku miesiąca.

Strona główna Wiadomości Szwecja Wyjątkowy „drapak” zaprojektowany przez pierwszą kocią psycholożkę

Warto przeczytać

Swexit. Europarlamentarzyści uważają, że jest to realne.

Były poseł do Parlamentu Europejskiego uważa, że Szwecja powinna pójść w ślady za Wielką Brytanią i wyjść z Unii. Okazuje się, że...

Nietypowy hotel stojący obok latarni morskiej: spędź noc z dala od lądu

Pater Noster to prawdopodobnie najbardziej nietypowy hotel, jaki znajdziecie w Szwecji – a na pewno najdalej wysunięty od lądu. Jedno jest pewne:...

„Zielony” podatek za plastikowe torebki uznany za porażkę

UE wprowadziła pewien czas temu podatek od torebek foliowych. Miał on na celu ograniczenie rocznego zużycia tychże właśnie jednorazowych reklamówek.