Wybuch przed komisariatem w Rosengård był “odpowiedzią kryminalistów”

Dowódca policji w Malmö powiedział, że eksplozja przed komisariatem w Rosengård była wynikiem wywierania coraz większej presji na kryminalistów przez policję.

W środę tuż po godzinie 21, po eksplozji przed posterunkiem na przedmieściach Malmö, zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku około 20 lat.

W czwartek na konferencji prasowej Stefan Sintéus dowodzący policją w Malmö powiedział dziennikarzom, że wybuch był odpowiedzią kryminalistów na dobra pracę policji:

„Uważamy, że to co się stało było reakcją ze strony przestępców”.

„Pokazuje to, że z powodu naszej pracy i stwarzania presji na kryminalistach niestety możemy się spodziewać takich zdarzeń,” dodał.

Policja w oczekiwaniu na wyniki analiz technicznych nie poinformowała co tak naprawdę wybuchło przed komisariatem. Według komentarzy było to ‘coś więcej niż zwykłe fajerwerki,’ ale nie tak mocne jak granat.

W wyniku wybuchu nikt nie został ranny, uszkodzone zostały jednak prywatne samochody funkcjonariuszy oraz front budynku. Na miejscu całą noc pracowali policyjni technicy.

„Akt ten był wymierzony bezpośrednio w policję i jej działania,” możemy przeczytać w policyjnym oświadczeniu.

Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych przez policję kilka godzin po zdarzeniu. W czwartek rano prokurator podjął decyzję o ich aresztowaniu pod zarzutem ‘niszczenia mienia publicznego.”   

Według policji zatrzymani mężczyźni to dwudziestolatkowie z Malmö znani już funkcjonariuszom z wielu innych przestępstw.

„To osoby, które miały problemy w szkole, później były bezrobotne i od lat funkcjonują w świecie kryminalnym. Pomimo ich młodego wieku tkwią oni już bardzo głęboko w środowisku przestępczym. Bardzo ciężko jest działać w takich przypadkach,” powiedział Sintéus.

Rosengård w południowym Malmö to jeden z 61 obszarów uznanych za szczególnie zagrożone przestępczością, określanych jako: ‘geograficzne obszary charakteryzujące się niskim socjoekonomicznym statusem mieszkańców, gdzie przestępcy mają wpływ na lokalną społeczność.’

To drugi atak wymierzony w policję w Malmö w ciągu niecałego miesiąca. Poprzedni wybuch mający miejsce 29 grudnia uszkodził policyjne samochody zaparkowane przed posterunkiem w centrum Malmö. Zatrzymany krótko po tym 22-letni mężczyzna wciąż pozostaje w areszcie.  

Strona główna Gangi w Szwecji Wybuch przed komisariatem w Rosengård był "odpowiedzią kryminalistów"

Warto przeczytać

Chcesz kupić opuszczony szwedzki dom?

Na terenach wiejskich w Szwecji znajdują się niezamieszkałe domy, które stoją puste z powodu wyludnienia, gdy mieszkańcy przenoszą się do miast. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Nowe prawo podatkowe dla pracowników najemnych w Szwecji od 1 stycznia 2021 roku.

Jaki podatek najlepiej wybrać dla pracowników najemnych w Szwecji? Czy polskie firmy jednoosobowe muszą płacić podatek w Szwecji od 1 stycznia 2021 roku? Jaki podatek najlepiej...

Szwedzki rząd mówi, że szczepionka nie spowoduje ustąpienia pandemii

Rząd Szwecji spodziewa się, że pandemia będzie trwać do 2021 roku, nawet jeśli dostępne będą szczepionki, informuje Dagens Nyheter. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js (adsbygoogle...