fbpx

Wezwanie do przeprowadzenia spisu ludności w Szwecji

Lider partii Umiarkowanych Ulf Kristersson wezwał do przeprowadzenia spisu ludności, twierdząc, że lewicowy rząd Szwecji nie ma pojęcia, kto tak naprawdę mieszka w Szwecji.

Żądanie przeprowadzenia nowego spisu powszechnego pojawiło się po ujawnieniu, że 43-letni Fazel Fazly, starszy urzędnik afgańskiego rządu, pobiera świadczenie socjalne dla samotnych rodziców, mimo że nigdy nie mieszkał w Szwecji.

“Nie wiemy, którzy ludzie są w kraju”, powiedział Kristersson dla gazety Aftonbladet.

W zeszłym roku ujawniono, że inny urzędnik rządu zagranicznego, były minister obrony Iraku Najah al-Shammari, który jest obywatelem Iraku i Szwecji, również nielegalnie pobierał pieniądze szwedzkich podatników.

„To bardzo demoralizujące dla wszystkich ludzi, którzy wiedzą, że istnieje związek pomiędzy pracą w Szwecji, płaceniem podatków i otrzymywaniem świadczeń. Myślę, że to niezwykle szkodliwe, że inni siedzą za granicą i po prostu wybierają rodzynki z ciasta ”- powiedział Kristersson.

Według Aftonbladet ostatni raz Szwecja przeprowadziła spis powszechny 30 lat temu, w 1990 r., A Szwedzki Urząd Podatkowy uważa, że ​​od 200 000 do 300 000 Szwedów mieszka pod różnymi adresami niż te zarejestrowane.

Strona główna Wiadomości Szwecja Wezwanie do przeprowadzenia spisu ludności w Szwecji

Warto przeczytać

Sześć pięknych szwedzkich miast o których mogłeś nie słyszeć

Ystad Jeśli jesteś fanem skandynawskich kryminałów na pewno słyszałeś o Ystad. Tutaj ‘zamieszkuje’ filmowy detektyw Kurt Wallander i tutaj kręcono zdjęcia, zarówno do oryginalnej jak...

Podróże zagraniczne ze Szwecji: gdzie są możliwe, a gdzie lepiej ich unikać?

W czasach pandemii koronawirusa podróże za granicę są nie tylko niewskazane, ale czasem też niemożliwe. Przed każdym wyjazdem powinniśmy zapoznać się z...

Tegnell o wzroście zachorowań na koronawirusa: „zmierzamy w złym kierunku”

Szwecja. Podczas gdy premier znów ostrzega obywateli, by stosowali się do restrykcji i nakazów, obowiązujących od początku pandemii koronawirusa, Andersowi Tegnellowi zbiera...