Wezwanie do przeprowadzenia spisu ludności w Szwecji

Lider partii Umiarkowanych Ulf Kristersson wezwał do przeprowadzenia spisu ludności, twierdząc, że lewicowy rząd Szwecji nie ma pojęcia, kto tak naprawdę mieszka w Szwecji.

Żądanie przeprowadzenia nowego spisu powszechnego pojawiło się po ujawnieniu, że 43-letni Fazel Fazly, starszy urzędnik afgańskiego rządu, pobiera świadczenie socjalne dla samotnych rodziców, mimo że nigdy nie mieszkał w Szwecji.

“Nie wiemy, którzy ludzie są w kraju”, powiedział Kristersson dla gazety Aftonbladet.

W zeszłym roku ujawniono, że inny urzędnik rządu zagranicznego, były minister obrony Iraku Najah al-Shammari, który jest obywatelem Iraku i Szwecji, również nielegalnie pobierał pieniądze szwedzkich podatników.

„To bardzo demoralizujące dla wszystkich ludzi, którzy wiedzą, że istnieje związek pomiędzy pracą w Szwecji, płaceniem podatków i otrzymywaniem świadczeń. Myślę, że to niezwykle szkodliwe, że inni siedzą za granicą i po prostu wybierają rodzynki z ciasta ”- powiedział Kristersson.

Według Aftonbladet ostatni raz Szwecja przeprowadziła spis powszechny 30 lat temu, w 1990 r., A Szwedzki Urząd Podatkowy uważa, że ​​od 200 000 do 300 000 Szwedów mieszka pod różnymi adresami niż te zarejestrowane.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Kara w wysokości 2000 SEK dla każdego, kto naruszy przepisy dotyczące pandemii

Policja musi mieć możliwość nakładania grzywnej w wysokości 2000 koron bezpośrednio na każdego, kto naruszy określone zasady nowej ustawy...

Szwecja przedłużyła zakaz wjazdu z Danii i Wielkiej Brytanii

Zakaz, który obowiązuje od końca grudnia, będzie obowiązywał do 31 stycznia, poinformował szwedzki rząd w oświadczeniu. Dzieci będą mogły podróżować tranzytem...

Król i królowa Szwecji otrzymali szczepionkę przeciw Covid-19

74-letni król Karol XVI Gustaf i 77-letnia królowa Szwecji Silvia otrzymali pierwszą dawkę szczepionki Covid-19. Król i królowa zostali zaszczepieni...

Musisz przeczytać

Kara w wysokości 2000 SEK dla każdego, kto naruszy przepisy dotyczące pandemii

Policja musi mieć możliwość nakładania grzywnej w wysokości 2000...

Rząd Szwecji oskarżony o celowe rozprzestrzenianie koronawirusa w społeczeństwie

Liderzy dwóch opozycyjnych partii, Chrześcijańskich Demokratów oraz Szwedzkich Demokratów,...