fbpx

W Danii terroryści z Paryża i Brukseli zostaną przedstawieni jako „męczennicy”

W Danii zostanie otwarta wystawa poświęcona „męczennikom” w światowej historii – pisze brytyjska gazeta The Guardian.

Wśród nich znajdą się terroryści-samobójcy, którzy zorganizowali zamachy w Paryżu i Brukseli — pisze periodyk.

Zgodnie z oczekiwaniami zostaną przedstawione eksponaty związane z braćmi Ibrahimem i Khalidem al-Bakrawi, którzy zorganizowali zamachy w Brukseli w marcie a także z Fouadem Mohamedem Aggadem, który zdetonował bombę w paryskim teatrze Bataclan w listopadzie 2015 roku. Przypuszcza się, że na wystawie zostaną przedstawione ich zdjęcia, kopie ich rzeczy i tabliczki z wyjaśnieniami, kim są. Organizatorzy zamierzają opowiedzieć historię Fuada Mohameda Aggada „w jego własnym imieniu” — czytamy w artykule.

Terroryści pojawią się na wystawie obok historycznych postaci, które zginęły w imię swoich przekonań, między innymi francuskiej bohaterki narodowej Joanny D’Arc i greckiego filozofa starożytnego Sokratesa. Organizatorzy twierdzą, że chcą opisać znaczenie słowa “męczennik” z różnych punktów widzenia i na przestrzeni historii. Według nich, „każdy (człowiek — red.) jest bohaterem własnej historii” — pisze periodyk.Wystawa już wywołała oburzenie opinii publicznej. Członek największej duńskiej partii Venstre Diego Gugliotta oznajmił, że zamierza zwrócić się do policji — czytamy w artykule.

Wystawa ma odbyć się w dniach 26 maja-10 czerwca na terenie byłego opactwa w jednej z prestiżowych dzielnic Kopenhagi.

 

Strona główna Wiadomości Dania W Danii terroryści z Paryża i Brukseli zostaną przedstawieni jako „męczennicy"

Warto przeczytać

Skandynawia zdecydowała o wygranej Rafała Trzaskowskiego.

W niedzielę 12 lipca odbyła się II tura wyborów prezydenckich. PKW musi jeszcze policzyć głosy z 4 obwodów do głosowania. Według danych...

Rekordowa liczba osób traci prawo jazdy

Jak wynika z raportu przedstawionego przez P4 Göteborg, mały ruch samochodów w okresie pandemii koronawirusa doprowadził do rekordowej liczby osób, które straciły prawo jazdy w zachodniej...

Szwedzkie miasto wprowadza aplikację „poszukiwanie skarbów”, aby zapobiec zatłoczeniu plaży

Helsingborg uruchomiło aplikację na smartfony, aby latem uniknąć tłoków się na swoich plażach, aplikacja ma prowadzić mieszkańców i turystów do mniej znanych plaż.