fbpx

Uzbrojeni policjanci ustawieni przed posterunkami w Malmö

Przed dwoma posterunkami w Malmö ustawiono dyżurujących policjantów uzbrojonych w pistolety maszynowe Heckler & Koch MP5. Ma to zapobiec ‘odwetowym atakom’ na policjantów.

Takie specjalne środki zabezpieczające zostały wprowadzone w sobotę w nocy przed posterunkiem w dzielnicy Rosengård, gdzie zeszłej nocy eksplodował ładunek wybuchowy, oraz w Sällerupsvägen, gdzie w grudniu wysadzony został policyjny samochód.

„Policja z Malmö prowadzi obecnie wiele operacji wymierzonych w zorganizowany świat przestępczy,” powiedział Calle Persson, rzecznik prasowy policji z południowej Szwecji.

„Wiem z wcześniejszych doświadczeń, że takie działania prowadzą do ataków odwetowych. To jest także jasny komunikat: chcemy pokazać, że my tutaj rządzimy.”

Rzecznik powiedział, że policja w zeszłym tygodniu dokonała wielu działań przeciwko zorganizowanej przestępczości a w tym tygodniu planowane są kolejne akcje.

Na konferencji prasowej, która odbyła się w zeszłym tygodniu, dowodzący policją w Malmö Stefan Sinteus mówił, że wybuch ładunku przed posterunkiem w Rosengård, jest prawdopodobnie odpowiedzią na rozbicie grup kryminalistów.

„Uważamy, że to co się stało było reakcją ze strony kryminalistów. Pokazuje to, że praca i nacisk jaki wywieramy na nich, może niestety prowadzić do takich zdarzeń.”Rosengård w południowym Malmö jest jednym z 61 obszarów w Szwecji uznanych za szczególnie narażone i zdefiniowanych jako ‘miejsca charakteryzujące się niskim poziomem socjalnoekonomicznym, gdzie przestępcy mają wpływ na lokalną społeczność.’

29 grudnia policyjny samochód zaparkowany przed posterunkiem w centrum Malmö został zniszczony w wyniku eksplozji. Zatrzymany krótko po tym zdarzeniu 22-letni mężczyzna wciąż pozostaje w areszcie.

Strona główna Szwecja Malmö Uzbrojeni policjanci ustawieni przed posterunkami w Malmö

Warto przeczytać

W budynku mieszkalnym szaleje wielki pożar

Płonie ośmiopiętrowym budynek mieszkalny Landskrona.- Pożar bardzo szybko się rozprzestrzenia. Panuje chaos i panika wśród mieszkańców, mówi jeden ze świadków.

Szwecja wprowadza zasadę jednego metra dla restauracji, barów i kawiarni

Szwecja ogłosiła w czwartek aktualizację swoich przepisów dotyczących koronawirusa w restauracjach i kawiarniach, przy czym największą zmianą jest to, że obecnie wymagana jest jednometrowa...

Rekordowe zimne lato w Szwecji. -3,3 stopnia w lipcu

W sobotę w większości miejsc w Szwecji było mniej niż 20 stopni Celsjusza. W kilku miejscach, takich jak Harstena oraz północnej Ölands, odnotowano temperaturę powyżej 20...