Uratowano mężczyznę, który zatrzasnął się w windzie. Spędził w niej trzy dni.

Do szpitala przetransportowano mężczyznę, który utknął w windzie na cały weekend. Do zdarzenia doszło w gminie Botkyrka, w dzielnicy Alby.

W piątkowy wieczór 58-latek odwiedził galerię handlową Alby Centrum. Zatrzasnął się w windzie, z której nie mógł wydostać się przez kilkadziesiąt godzin. Uratowano go dopiero w poniedziałek nad ranem.

Botkyrka leży na południowy zachód od Sztokholmu. Dopiero ok. 06:30 w poniedziałek ktoś musiał dostrzec, że mężczyzna uwięziony został za sprawą uszkodzonego dźwigu. Natychmiast wezwano pomoc. Na miejsce przybyły służby ratownicze.

“Po pewnym czasie udało nam się utworzyć windę. Z mężczyzną nie było żadnego kontaktu. Później dopiero powiedział, że przesiaduje w windzie od piątku i jest bardzo spragniony”, relacjonuje miejscowy strażak, Roger Magnusson, w rozmowie z TT News Agency.

Ratownicy poinformowali, że w galerii doszło do nieoczekiwanej awarii, w wyniku której zaklinowały się drzwi windy. 58-latek został przewieziony do szpitala z powodu wyczerpania.Strona główna Wiadomości Szwecja Uratowano mężczyznę, który zatrzasnął się w windzie. Spędził w niej trzy dni.

Warto przeczytać

Zakaz zgromadzeń powyżej 8 osób oficjalnie obowiązuje już w Szwecji

We wtorek w Szwecji wprowadzono pierwsze poważne obostrzenie: zakaz zgromadzeń publicznych z udziałem więcej niż ośmiu osób. Przepisy mają na celu powstrzymanie gwałtownego przyrostu...

Szwecja: Badanie na obecność koronawirusa dla osób nieposiadających personnummer

W Szwecji większość osób, rezerwując test na obecność koronawirusa, loguje się na stronie www.1177.se – poświęconej opiece zdrowotnej. Wymaga ona posiadania konta bankID –...

Nowe prawo podatkowe dla pracowników najemnych w Szwecji od 1 stycznia 2021

Szwedzki rząd zdecydował, że termin "pracodawca ekonomiczny" powinien zostać wprowadzony przy opodatkowaniu pracowników najemnych, którzy tymczasowo pracują w Szwecji i którzy są częścią działalności...