-Reklama-

Z danych statystycznych jednoznacznie wynika, że coraz więcej i częściej podróżujemy, również za granicę. Szczególnie w sezonie wakacyjnym, kiedy to wyjeżdżamy na letni wypoczynek. Wybierając kolejny kierunek coraz więcej z nas decyduje się na zakup ubezpieczenia turystycznego. Ważne jest jednak, aby polisa była dopasowana do potrzeb danego turysty. Jak zatem wybrać ubezpieczenie, które zapewni nam spokój w podróży?

Dlaczego warto się ubezpieczyć?

Ubezpieczenie turystyczne  ma na celu zapewnienie ochrony przed nieprzewidzianymi wydatkami, które mogą nas spotkać w podróży. Koszty te mogą być związane na przykład z leczeniem za granicą, rehabilitacją, utratą bagażu, kradzieżą samochodu czy też opóźnionym lotem.

Każde ze wskazanych przed chwilą zdarzeń może spowodować konieczność poniesienia niemałych wydatków. Szczególnie w przypadku leczenia za granicą, co w sytuacji wypadku może okazać się rujnujące dla większości z nas.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie?

W przypadku wszelkiego rodzaju polis najważniejszą kwestią jest zawsze suma ubezpieczenia. Element ten jest szczególnie istotny w przypadku polis turystycznych, które mają uchronić nas przed wydatkami związanymi z leczeniem.

Dla przykładu, ubezpieczenie oferowane przez TU Europa, w wariancie standardowym zapewnia pokrycie kosztów leczenia do kwoty 100.000 PLN. Z kolei opcja All Inclusive to już suma 700.000 PLN. Oczywiście, polisy te różnią się także ceną, dlatego też należy wybrać adekwatną do swoich potrzeb. Ponadto dostępne są warianty pośrednie. Niezależnie od wariantu ubezpieczenie ITravel  oferowane przez TU Europa obejmuje koszty leczenia, ratownictwa i transportu, assistance czyli pomoc w podróży, szkody, które powstały pod wpływem alkoholu, atak terrorystyczny,  ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, a także inne opcje. Oczywiście, wysokość ochrony wpływa na składkę, którą należy zapłacić.

O czym warto jeszcze pomyśleć?

Każdy ubezpieczyciel oferuje również nieobowiązkowe dodatki do polis. Może to być chociażby ochrona przed zgubieniem bagażu lub też jego zniszczeniem. Jeżeli zaś lubimy sport, warto pomyśleć o polisie, która zapewni nam ochronę w czasie jego uprawiania.

Brak odpowiedniego ubezpieczenia w tym zakresie spowoduje, że w razie odniesienia urazu nie otrzymamy zwrotu kosztów leczenia, transportu czy ratownictwa. Wszystko jest więc zależne od naszych potrzeb, których powinniśmy być jednak świadomi.

Ubezpieczenie turystyczne jest rzeczą, która może okazać się niezwykle przydatna w podróży. Zapewni nam ono spokój i bezpieczeństwo finansowe. Oczywiście, zakres ubezpieczenia powinien być odpowiednio dobrany do naszych potrzeb i charakteru wyjazdu. Dlatego też warto zapoznać się z ofertami różnych towarzystw ubezpieczeniowych i wybrać wariant najlepszy dla siebie.