fbpx

Trwają poszukiwania zaginionego 12-latka.

Nadal nie udało się znaleźć 12-latka z zespołem Downa, który zaginął we wtorek wieczorem. Chłopiec wyszedł na spacer ze swoim psem i słuch po nim zaginął. W akcję poszukiwawczą zaangażowały się tłumy.

Do zaginięcia doszło w miejscowości Falkenberg – a dokładnie w jej dzielnicy, Tröingeberg. 12-letni Dante wyprowadził swojego psa około godz. 17:00. Zwierzę wróciło do swoich właścicieli po upływie kilku godzin. Rodzice Dantego podkreślają jednak, że ich syn nie trafi do domu samodzielnie.

W poszukiwaniach uczestniczą funkcjonariusze policji, służby specjalne, przedstawiciele organizacji non-profitowej “Missing People”, a także wolontariusze. W środę ustalono, że swoją pomoc ofiarowało blisko tysiąc osób.

“Chłopca nie udało się znaleźć, ale akcja poszukiwawcza nadal trwa i prowadzona jest także w nocy. Do dyspozycji mamy między innymi radiowozy, helikoptery policyjne i specjalnie wyszkolone psy” – napisano w oficjalnym oświadczeniu, wydanym w czwartek.

Nic nie wskazuje na to, że 12-latek mógł paść ofiarą zbrodni, ale w razie czego uruchomione zostało śledztwo w sprawie ewentualnego porwania.W chwili zniknięcia Dante miał na sobie niebieski płaszcz z kapturem oraz czarne buty. Chłopiec ma ok. 140 cm wzrostu, jest szczupłej budowy blondynem o włosach sięgających do uszu. Policja prosi Szwedów o pomoc i nakłania, by pod numer alarmowy (114 14) zgłaszały się te osoby, które mogą wiedzieć, co stało się z dzieckiem.Strona główna Wiadomości Szwecja Trwają poszukiwania zaginionego 12-latka.

Warto przeczytać

Tegnell: „Gdyby tylko można było cofnąć czas…”

Szwedzka strategia walki z koronawirusem okazała się kontrowersyjna. Przypomnijmy: podczas gdy większość państw Europy zdecydowała się na bezwzględny lockdown, w Szwecji życie...

Szwecja miała właśnie najgorętszy dzień w roku

Lato jeszcze się nie rozpoczęło a już jedno miasto odnotowało najgorętszy dzień w Szwecji. Według wstępnych danych szwedzkiej krajowej...

Spada zaufanie obywateli do szwedzkiego rządu

Nowy sondaż sporządzony przez Sifo wskazuje, że zaufanie Szwedów do rządu spadło poniżej 50 procent. Mieszkańcy Szwecji coraz mniej ufają też Agencji...