fbpx

Trwa strajk w Norwegian

W dniu dzisiejszym Norwegian zawiesił zdecydowana większość lotów na terenie Skandynawii. Przypuszcza się kilka tysięcy ludzi musi sobie samemu radzić.

Piloci Norwegian sprzeciwiają się rozwojowi linii lotniczej gdzie będą zatrudnieni przez agencje pracy na znacznie gorszych warunkach. Norwegian planuje również zwolnić ponad 800 pracowników pokładowych.

Strajk wśród pilotów z  Norwegian szybko się rozprzestrzenia z 70 na samym początku aż do ponad 700 w Norwegii, Danii i Szwecji.

Strajk w Norwegian niesie ze sobą katastrofalne skutki, ponieważ w grę wchodzą milionowe kwoty strat poniesionych przez firmę każdego dnia.


Pasażerowie, którzy nie mogą zrealizować swoich rezerwacji szturmują linie lotniczą SAS, która w tej chwili ma pełne obłożenie miejsc. Rzecznik SAS informuję, że będą organizowane dodatkowe loty Sztokholm – Oslo i na innych ważnych trasach.

Norwegian jest trzecim co do wielkości linią lotniczą w Skandynawii zatrudniająca ponad 4500 pracowników.

Strona główna Wiadomości Norwegia Trwa strajk w Norwegian

Warto przeczytać

Szwecja wprowadza zasadę jednego metra dla restauracji, barów i kawiarni

Szwecja ogłosiła w czwartek aktualizację swoich przepisów dotyczących koronawirusa w restauracjach i kawiarniach, przy czym największą zmianą jest to, że obecnie wymagana jest jednometrowa...

Epidemia koronawirusa szkodzi szwedzkiej turystyce. Poniesiono potężne straty finansowe.

Liczba potwierdzonych infekcji koronawirusowych wynosi aktualnie w Szwecji 68 451, a liczba zgonów, wywołanych przez COVID-19, wzrosła do ponad 5333. Epidemia mocno...

Szwecja: powołano komisję, która wyciągnie wnioski z błędów w sprawie koronawirusa

Z powodu ostrej krytyki, jaka spłynęła na szwedzki rząd i służbę zdrowia w związku z nieskuteczną metodą zwalczania epidemii koronawirusa, powołany został...