Trwa strajk w Norwegian

W dniu dzisiejszym Norwegian zawiesił zdecydowana większość lotów na terenie Skandynawii. Przypuszcza się kilka tysięcy ludzi musi sobie samemu radzić.

Piloci Norwegian sprzeciwiają się rozwojowi linii lotniczej gdzie będą zatrudnieni przez agencje pracy na znacznie gorszych warunkach. Norwegian planuje również zwolnić ponad 800 pracowników pokładowych.

Strajk wśród pilotów z  Norwegian szybko się rozprzestrzenia z 70 na samym początku aż do ponad 700 w Norwegii, Danii i Szwecji.

Strajk w Norwegian niesie ze sobą katastrofalne skutki, ponieważ w grę wchodzą milionowe kwoty strat poniesionych przez firmę każdego dnia.


Pasażerowie, którzy nie mogą zrealizować swoich rezerwacji szturmują linie lotniczą SAS, która w tej chwili ma pełne obłożenie miejsc. Rzecznik SAS informuję, że będą organizowane dodatkowe loty Sztokholm – Oslo i na innych ważnych trasach.

Norwegian jest trzecim co do wielkości linią lotniczą w Skandynawii zatrudniająca ponad 4500 pracowników.

Strona główna Wiadomości Norwegia Trwa strajk w Norwegian

Warto przeczytać

Nowe szczegóły w sprawie torturowanych chłopców na cmentarzu

Dwaj nieletni chłopcy, którzy zostali zgwałceni i byli torturowani na cmentarzu w mieście Solna, opowiedzieli o swoich przeżyciach policji, zdradzając przerażające szczegóły. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Szwecja: Badanie na obecność koronawirusa dla osób nieposiadających personnummer

W Szwecji większość osób, rezerwując test na obecność koronawirusa, loguje się na stronie www.1177.se – poświęconej opiece zdrowotnej. Wymaga ona posiadania konta bankID –...

Polska i Węgry pod ostrzałem szwedzkiej krytyki. Wszystko z powodu weta wobec budżetu UE

Unia Europejska wprowadza pomoc finansową dla państw najgorzej dotkniętych przez nieustępującą pandemię koronawirusa. Premierzy Polski i Węgier grożą jednak użyciem weta w sytuacji, gdy...