fbpx

Trwa strajk w Norwegian

W dniu dzisiejszym Norwegian zawiesił zdecydowana większość lotów na terenie Skandynawii. Przypuszcza się kilka tysięcy ludzi musi sobie samemu radzić.

Piloci Norwegian sprzeciwiają się rozwojowi linii lotniczej gdzie będą zatrudnieni przez agencje pracy na znacznie gorszych warunkach. Norwegian planuje również zwolnić ponad 800 pracowników pokładowych.

Strajk wśród pilotów z  Norwegian szybko się rozprzestrzenia z 70 na samym początku aż do ponad 700 w Norwegii, Danii i Szwecji.

Strajk w Norwegian niesie ze sobą katastrofalne skutki, ponieważ w grę wchodzą milionowe kwoty strat poniesionych przez firmę każdego dnia.


Pasażerowie, którzy nie mogą zrealizować swoich rezerwacji szturmują linie lotniczą SAS, która w tej chwili ma pełne obłożenie miejsc. Rzecznik SAS informuję, że będą organizowane dodatkowe loty Sztokholm – Oslo i na innych ważnych trasach.

Norwegian jest trzecim co do wielkości linią lotniczą w Skandynawii zatrudniająca ponad 4500 pracowników.

Strona główna Wiadomości Norwegia Trwa strajk w Norwegian

Warto przeczytać

Niewielu pasażerów przepływa przez Morze Bałtyckie

Z dnia na dzień liczba pasażerów statków wycieczkowych pływających po Bałtyku dramatycznie spadła. Firmy żeglugowe borykają się z kryzysem.

Największy spadek od 40 lat: szwedzka gospodarka spowalnia

Według nowych danych, szwedzki PKB odnotował największy spadek w jednym kwartale od 1980 roku. PKB Szwecji spadło o 8,6...

Antyislamski polityk weźmie udział w „uroczystym” paleniu Koranu

Rasmus Paludan, duński polityk o skrajnie antyislamskich poglądach, znów dał o sobie znać. Zdaniem 38-letniego byłego prawnika nadchodzące wydarzenie, podczas którego publicznie...