fbpx

Szwedzkie Siły Zbrojne w 2017 roku przyjęły za mało nowych żołnierzy

Liczba osób, które wstąpiły w 2017 roku do szwedzkiej armii była niższa od zaplanowanej.

Według Sveriges Radio armia przyjęła w zeszłym roku 2,230 osoby, a planowała 3,500.

„To oczywiście poważna sprawa, że nie udało nam się zapewnić wszystkich miejsc, co z kolei powoduje, że nie mamy takiej liczby żołnierzy jaką powinniśmy mieć,” powiedział odpowiedzialny za rekrutację w armii Anders Åkermark.

Szwedzka armia pomimo telewizyjnych reklamówek i promujących billboardów ma w ostatnich latach problemy z przyciągnięciem wystarczającej liczby chętnych do służby.

Åkermark uważa, że jedną z przyczyn tego stanu jest konkurencja: „Obecnie ludzie mają bardzo dużo możliwości i my musimy konkurować o tych ludzi z innymi branżami, uniwersytetami i tak dalej.”

Ponieważ za mało nowych rekrutów zostało przyjętych w wyniku zapisów do armii, dlatego wolne miejsca mają zostać zapełnione poprzez pobór do wojska, który z powodu nieustannych braków został niedawno przywrócony.

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwedzkie Siły Zbrojne w 2017 roku przyjęły za mało nowych żołnierzy

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Według nowego szwedzkiego badania każdy zarażony na COVID-19 wytwarza przeciwciała

Wszystkie osoby zakażone koronawirusem, które wzięły udział w nowym szwedzkim badaniu, wytworzyły przeciwciała. Jednak w przypadku pacjentów z łagodnymi objawami wymagane były szczegółowe...

Szwedzcy naukowcy ostro o strategii rządu w walce z COVID-19

Andrew Ewing, profesor wykładający na Uniwersytecie w Göteborgu, uznał niedawno, że Szwecja poniosła porażkę w walce z epidemią koronawirusa.