Szwedzkie miasto wprowadza aplikację „poszukiwanie skarbów”, aby zapobiec zatłoczeniu plaży

Helsingborg uruchomiło aplikację na smartfony, aby latem uniknąć tłoków się na swoich plażach, aplikacja ma prowadzić mieszkańców i turystów do mniej znanych plaż.

Helsingborg znajduje się w najwęższej części cieśniny Oresund naprzeciwko duńskiego miasta Helsingør, jest historycznym miastem z fortecą i oszałamiającymi plażami.

Aplikacja o nazwie “Badplatsjakten” (Polowanie na miejsca kąpielowe) zachęca miłośników słońca do odkrywania różnych miejsc kąpielowych wokół miasta i unikania tłoku w najbardziej znanych miejscach.

“Mamy 23 plaże w Helsingborg, ale tylko trzy lub cztery z nich są popularne i przyciągają wielu ludzi” – powiedziała Kristina Magnusson dla AFP, dyrektor ds. planowania przestrzennego w Helsingborg.

Na każdej plaży ukryty jest czterocyfrowy kod, który użytkownicy mogą wprowadzić do aplikacji.

Po zebraniu kodów z 10 plaż uczestnicy wygrają torbę na plażę, a po 20 roku wezmą udział w loterii, gdzie mogą wygrać kartę upominkową o wartości 250 koron (~107 złotych).

Zawody potrwają do 31 sierpnia.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Twórcy filmu dokumentalnego o MF Estonia mogą trafić do więzienia

Dwaj filmowcy, którzy za sprawą swojego dokumentu rzucili nowe światło na sprawę zatonięcia promu MF Estonia, stanęli przed sądem....

Sztokholm: dwa ataki na ten sam kościół w ciągu zaledwie tygodnia

W okręgu Spånga-Tensta, w zachodniej części Sztokholmu, stoi zabytkowy kościół Spånga, którego najstarsza część wybudowana została około 1175–1200 roku....

Szwecja: przerażająco dużo gwałtów na dzieciach w 2020 roku

Szwedzka Agencja Zapobiegania Przestępczości (Brå) opublikowała statystyki, z których wynika, że w 2020 roku wzrosła liczba zgłoszonych na policję...

Musisz przeczytać

Twórcy filmu dokumentalnego o MF Estonia mogą trafić do więzienia

Dwaj filmowcy, którzy za sprawą swojego dokumentu rzucili nowe...

Norwegia izoluje się – zamyka granicę

Norwegia ogłosiła w środę, że zamknie swoje granice dla...