Home WiadomościSzwecjaKoronawirus w Szwecji Szwedzki związek nauczycieli domaga się masek w szkołach

Szwedzki związek nauczycieli domaga się masek w szkołach

Krajowy Związek Nauczycieli stwierdził, że szkoły powinny oferować maseczki uczniom i nauczycielom, gdy rozpocznie się semestr wiosenny, jeśli szkoły zostaną otwarte.

Przez cały czas trwania pandemii szkoły dla osób poniżej 16 roku życia pozostawały otwarte (z wyjątkiem niektórych lokalnych zamknięć, w tym w Sztokholmie dla osób w wieku 13-15 lat). Osoby powyżej 16 roku życia w szkołach ponadgimnazjalnych uczyły się zdalnie w okresach największego rozprzestrzeniania się infekcji i będą kontynuować naukę na odległość przynajmniej do 24 stycznia.

W przeprowadzonym przez związek zawodowy nauczycieli ankiety kierowanej do przedstawicieli ds. bezpieczeństwa w szkole, około jedna piąta stwierdziła, że ich szkoła nie przeprowadza oceny ryzyka zakażenia.

Inne środki są ważniejsze (niż maski)”, stwierdziła przewodnicząca związku, Åsa Fahlén. „Ale jeśli istnieje obawa, a teraz, gdy maski twarzy są zalecane w transporcie publicznym, uważamy, że powinny być one dostępne w innych sytuacjach, gdy wiele osób jest zatłoczonych na dość ograniczonym obszarze. Tak zazwyczaj wygląda sytuacja w szkole.

Przeczytaj również