fbpx

Szwedzki lekarz podejrzany o 68 przestępstw seksualnych popełnionych w stosunku do dzieci został uznany za ‘chorego psychicznie’

Szwedzki lekarz podejrzany o seksualne molestowanie 24 dzieci może uniknąć więzienia, gdyż po obserwacji psychiatrycznej uznano, że cierpi on na poważne zaburzenia psychiczne.

Według doniesień szwedzkiego radia, które pierwsze poinformowało o wynikach obserwacji, było to wstępne badania i przed wydaniem wyroku potrzebna będzie jeszcze dokładniejsza analiza stanu zdrowia podejrzanego.

Policja podejrzewa mężczyznę o popełnienie 68 przestępstw w których łącznie poszkodowane zostały 52 ofiary. Wśród zarzutów jest między innymi posiadanie dziecięcej pornografii oraz zmuszanie dzieci do przyjmowania seksualnych pozycji przed mężczyzną.

Dwudziestoośmioletni mężczyzna został zatrzymany w grudniu, po tym jak policja otrzymała zgłoszenie molestowania seksualnego pacjenta w Sztokholmie. Jednak po tym jak policja skontaktowała się z tysiącami dzieci jakie ten mężczyzna leczył, odnaleziono dziesiątki kolejnych ofiar w centrach medycznych w Skövde, Skellefteå oraz Jönköping.

Kilka dni temu KRY, aplikacja umożliwiająca konsultacje online z lekarzem, złożyła doniesienie o mężczyźnie, który w czasie pracy w tej firmie, 13 razy przeprowadził konsultacje medyczne dzieci, które to konsultacje nie miały uzasadnienia medycznego.„Kiedy zorientowaliśmy się jak poważna to sprawa, natychmiast wyrzuciliśmy tego lekarza z naszego serwisu,” powiedział Samuel Danofsky, dyrektor ds. komunikacji w KRY.

Mężczyzna mieszkający w regionie Skaraborg zaprzecza wszelkim oskarżeniom twierdząc, że wszystkie konsultacje i zdjęcia zostały wykonane w celach tylko i wyłącznie medycznych.

Jeśli sąd zgodzi się z orzeczeniem psychiatrów mężczyzna, będzie mógł być skazany na leczenie w zamkniętym ośrodku dla chorych psychicznie zamiast trafić na wiele lat do więzienia.

Prokuratura musi w czwartek zdecydować czy postawić mężczyźnie zarzuty jeszcze przed rozpoczęciem właściwego procesu czy też wystąpić o przedłużenie tymczasowego aresztowania.  Strona główna Wiadomości Szwecja Szwedzki lekarz podejrzany o 68 przestępstw seksualnych popełnionych w stosunku do dzieci...

Warto przeczytać

Szwecja: Syryjczyk, który zgwałcił 12-letnią dziewczynkę w publicznej toalecie, skazany na rozmowy na temat płci

Młody Syryjczyk uniknął deportacji i więzienia po tym, jak został skazany przez szwedzki sąd za zgwałcenie 12-letniej dziewczynki w publicznej toalecie w...

Dania żąda negatywnego wyniku testu Covid-19 na granicy od członków rodziny i pracowników zagranicznych

Dania wymaga obecnie od osób z określonych krajów przedstawienia negatywnego wyniku testu Covid-19 przy wjeździe do Danii w celach zawodowych lub rodzinnych.

Jak przebiega druga fala epidemii koronawirusa w Szwecji?

W Szwecji zaobserwować można wzrost liczby infekcji koronawirusowych, ale wciąż nie został wprowadzony bezwzględny lockdown. Stosowanie środków przymusu zwyczajnie nie sprawdziłoby się...