fbpx

Szwedzki gigant telekomunikacyjny Tele2 łączy się ze szwedzką siecią telewizji kablowej Com Hem

Szwedzki operator telefonii komórkowej Tele2 oraz sieć telewizji kablowej Com Hem ogłosiły plany połączenia i nowych wspólnych przedsięwzięć.

Według firm połączenie ma dać 450 milionów koron oszczędności, a także o tyle samo mają zwiększyć się przychody firm.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z osiągnięcia porozumienia w sprawie połączenia dwóch nordyckich firm w celu stworzenia największego dostarczyciela usług telekomunikacyjnych na szwedzkim rynku,” napisał w oświadczeniu prezes Tele2 Mike Parton.

„Połączenie jest najlepszym możliwym krokiem dla obu firm i pozwoli nam sprostać przyszłym wymaganiom oraz uwolni energię do najlepszej możliwej cyfrowej jakości życia w Szwecji,” oświadczył CEO Com Hem Anders Nilsson.

W praktyce to Tele2 wchłonie Com Hem i stworzy ‘powiększone Tele2’. Akcjonariusze Com Hem otrzymają około 29,6 procent ekonomicznej władzy nad nową firmą oraz łącznie 6,6 miliona koron.

Zarząd Com Hem jednogłośnie zarekomendował posiadaczom akcji głosowanie za połączeniem, gdyż ma to przynieść wzrost wpływów w wysokości 900 milionów koron w ciągu najbliższych 5 lat.

Razem z Com Hem, także akcjonariusze Tele2 muszą zatwierdzić połączenie na nadzwyczajnym zgromadzeniu. Takie głosowania w obu podmiotach mają odbyć się później w tym roku. Na połączenie muszą wyrazić zgodę również odpowiednie urzędy pilnujące zasad uczciwej konkurencji.

Firma inwestycyjna Kinnevik, największy akcjonariusz zarówno Tele2 jak i Com Hem, będzie głosować za połączeniem.   

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwedzki gigant telekomunikacyjny Tele2 łączy się ze szwedzką siecią telewizji kablowej Com...

Warto przeczytać

Silniejsze restrykcje epidemiczne od 19 października. Co musisz wiedzieć?

W przyszłym tygodniu w Szwecji ponownie zaostrzone zostaną restrykcje epidemiczne. Regionalnym władzom umożliwione zostanie wprowadzenie dodatkowych wytycznych, np. w kwestii zakupów w...

Prawie 30 mld koron przeznaczonych zostanie na wojsko szwedzkie

Szwedzki rząd zapowiedział, że budżet na wojskowość i obronę państwa zostanie zwiększony o 40 procent w ciągu najbliższych czterech lat. W obliczu...

Sztokholmskie kluby i restauracje pod lupą inspektoratu sanitarnego

Inspektorat sanitarny weźmie pod lupę nowo otwarte kluby nocne w Sztokholmie. Powód? Wysyp zdjęć publikowanych w mediach społecznościowych, na których widać, że...