fbpx

Szwedzki autokar płonął w norweskim tunelu

Ponad 30 turystów musiało zostać wyprowadzonych z ponad 11 kilometrowego tunelu we wtorkowe popołudnie. Zapalił się tam szwedzki autokar wiozący turystów zwiedzających Norwegię.

Pożar autokaru nastąpił w tunelu Gudvanga, położonym na północny wschód od Bergen, 20 minut po godzinie trzynastej. Świadkowie widzieli kłęby dymu wydobywające się z tunelu. Pięć osób zostało zabranych do szpitala, z lekkimi obrażeniami, łącznie ponad 30 osób musiało zostać wyprowadzonych z tunelu.

“Zamknęliśmy tunel z obu stron. W środku trwa sprawdzanie czy na pewno nikt tam nie pozostał,” powiedział szwedzkiej gazecie GT, dowodzący akcją ratowniczą Johann Mannsåker.

Powiedział on także, że na początku nie było jasne, co wywołało pożar w tym 11 kilometrowym tunelu.

Według szwedzkiej gazety Expressen, kierowca autobusu jest Szwedem. Wiele źródeł w Szwecji sugeruje, że była to wycieczka zorganizowana przez firmę Ellios Bus z Gothenburga. Jednak na stronie tej firmy widnieje informacja, że autobus był wynajęty od innej firmy.

ambulans
Służby medyczne na miejscu zdarzenia. Foto. Arne Veum/TT

Świadkowie w rozmowach z norweska gazetą AG, twierdzą, że była to wycieczka turystów z jakiegoś azjatyckiego kraju.

Pożar uszkodził także inny mniejszy autobus, kilka samochodów, ciężarówkę oraz samochód kempingowy, donosi Expressen.

Norweski nadawca NRK informuje, że droga E16 po obu stronach tunelu pozostawała zamknięta do późnego popołudnia.

Dołącz do naszej grupy na Facebook

Strona główna Wiadomości Norwegia Szwedzki autokar płonął w norweskim tunelu

Warto przeczytać

Rekordowa liczba osób traci prawo jazdy

Jak wynika z raportu przedstawionego przez P4 Göteborg, mały ruch samochodów w okresie pandemii koronawirusa doprowadził do rekordowej liczby osób, które straciły prawo jazdy w zachodniej...

Fox News o sytuacji epidemicznej w Szwecji i odporności stadnej

Kilka dni temu w amerykańskiej stacji informacyjnej Fox News powrócił temat koronawirusa w Szwecji. W programie „White...

Szwedzkie miasto wprowadza aplikację „poszukiwanie skarbów”, aby zapobiec zatłoczeniu plaży

Helsingborg uruchomiło aplikację na smartfony, aby latem uniknąć tłoków się na swoich plażach, aplikacja ma prowadzić mieszkańców i turystów do mniej znanych plaż.