Szwedzka radna chce zagłuszać odgłosy z toalety muzyką

Czy szwedzcy nastolatkowie w obawie przed odgłosami z toalety wolą unikać jej odwiedzania w szkole?

Tak uważa pewna radna z małego miasteczka Tingsryd w Szwecji.

W swojej propozycji radna sugeruje zamontowanie w toaletach szkół publicznych głośników puszczających muzykę, gdyż według niej część uczniów obawia się korzystać z toalet.

„Uważam, że dotyczy to nie tylko numeru 2, ale wiele osób obawia się także numeru 1,” powiedziała radna Cecilia Cato.    

„Pracowałam w edukacji przez wiele lat i wiem od uczniów, że jest to problem, w szkołach podstawowych i średnich.”

„Sam też tego doświadczyłam, kiedy byłam młoda, wiele innych osób także potwierdza, że jest to problem. Niestety nie jest to sprawa o której mówi się otwarcie…”

Ekipa SVT rozmawiała z nastolatkami w Tingsryd, którzy przyznają, że nie korzystają ze szkolnych toalet.

„To bardzo żenujące, kiedy na zewnątrz słychać odgłosy tego co robimy,” powiedziała jedna z uczennic dodając, że lepiej byłoby to zagłuszać muzyką niż odgłosami spuszczanej wody.

Cato proponuje zrobić toalety podobne do tych w nowo zbudowanej szkole muzycznej, gdzie muzyka jest puszczana we wszystkich łazienkach. Jej propozycja będzie poddana pod głosowanie w radzie miejskiej.

„Oczywiście, że we wszystkich toaletach z jakich korzystamy nie będzie muzyki, ale uważam, że to ma związek z wiekiem dojrzewania i większość ludzie później sobie z tym radzi.”

„Szkoła średnia to okres dużej wrażliwości młodzieży, kiedy stajemy się starsi możemy już załatwiać swoje potrzeby w toalecie nie zagłuszając tego muzyką.”

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwedzka radna chce zagłuszać odgłosy z toalety muzyką

Warto przeczytać

Telewizyjne przemówienie premiera Stefana Löfvena do narodu

Oto pełna transkrypcja przemówienia premiera Stefana Löfvena do narodu w sprawie koronawirusa w niedzielny wieczór. (przetłumaczone szybko po emisji, więc przepraszamy za wszelkie błędy) Dziś...

Fiński prom osiadł na mieliźnie na Bałtyku z 429 pasażerami na pokładzie

Statek należący do Viking Line "Grace", który pływa między fińskim portem w Turku a stolicą Szwecji Sztokholmem uderzył w skały w sobotę o 14:15...

Nowe, oficjalne przepisy w Szwecji: zakaz zgromadzeń w gronie więcej niż 8 osób

W poniedziałek na konferencji poświęconej epidemii koronawirusa władze Szwecji poinformowały, że wprowadzony zostanie zakaz zgromadzeń publicznych w gronie więcej niż ośmiu osób. Przepisy wynikają...