fbpx

Szwedzka policja postrzeliła mężczyzne na trasie E4

Mężczyzna, który wymachiwał bronią w obecności policjantów w Jönköping znajduje się w szpitalu po tym jak został postrzelony przez funkcjonariusza.

Policja została wezwana około 02:00 w nocy w celu zatrzymania i sprawdzenia samochodu na trasę E4 w pobliżu Jönköping. Zgłoszenia o dziwnym zachowaniu mężczyzny dokonali jego bliscy.  

„Gdy jeden z policjantów podszedł do kierowcy ten wyciągnął broń i sytuacja stała się groźna. Jeden z funkcjonariuszy użył swojej broni służbowej i postrzelił kierowcę,” powiedział oficer dyżurny Magnus Holmström.

Mężczyzna mający 28 lat i mieszkający w innej części Szwecji został zabrany do szpitala w Jönköping. Nie wiadomo jak poważne są jego obrażenia, policja podała tylko, że był przytomny.

Jego broń okazała się być strzelbą myśliwską i została zabrana na oględziny w laboratorium w Linköping.

Mężczyzna nie był wcześniej podejrzewany o dokonanie jakichkolwiek przestępstw. Obecnie zostanie on oskarżony o stwarzanie zagrożenia i jazdę pod wpływem alkoholu.

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwedzka policja postrzeliła mężczyzne na trasie E4

Warto przeczytać

Silniejsze restrykcje epidemiczne od 19 października. Co musisz wiedzieć?

W przyszłym tygodniu w Szwecji ponownie zaostrzone zostaną restrykcje epidemiczne. Regionalnym władzom umożliwione zostanie wprowadzenie dodatkowych wytycznych, np. w kwestii zakupów w...

Prawie 30 mld koron przeznaczonych zostanie na wojsko szwedzkie

Szwedzki rząd zapowiedział, że budżet na wojskowość i obronę państwa zostanie zwiększony o 40 procent w ciągu najbliższych czterech lat. W obliczu...

Sztokholmskie kluby i restauracje pod lupą inspektoratu sanitarnego

Inspektorat sanitarny weźmie pod lupę nowo otwarte kluby nocne w Sztokholmie. Powód? Wysyp zdjęć publikowanych w mediach społecznościowych, na których widać, że...