-Reklama-

Wszyscy on posiadali zagraniczne dokumenty, policja jednak odmówiła ujawnienia ich narodowości.

We wtorek szwedzka policja oświadczyła, że aresztowała 14 osób, które miały planować atak na ośrodek dla uchodźców. W ich samochodach znaleziono siekiery, noże i metalowe rurki.

Władze podały, że osoby te zostały zatrzymane w poniedziałek po otrzymaniu przez policję informacji o planowanym ataku ma centrum imigracyjne w Nynäshamn, 60 kilometrów na południe od Sztokholmu.

Zemsta za molestowanie młodej polki

Podejrzani mieli zagraniczne dokumenty, gazeta Aftonbladet cytując policję twierdzi, że część z nich to Polacy mieszkający i pracujący w Szwecji.

„Uważamy, że centrum dla uchodźców było celem ataku,” powiedział rzecznik policji Hesam Akbari.

W zeszłym miesiącu grupa zamaskowanych mężczyzn prawdopodobnie pseudokibiców lub członków grup neo-nazistowskich zebrała się w centrum Sztokholmu i rozdawała ulotki wzywające do ataków na imigrantów.

Szwecja ze swoją populacją w wysokości 9,8 miliona mieszkańców, przyjęła w 2015 roku 163,000 uchodźców, stając się krajem z najwyższym takim wynikiem w Europie.

W zeszłym roku do Europy przybyło ponad milion osób – w większości z terenów objętych konfliktami w Syrii, Iraku i Afganistanie – powodując największy kryzys imigracyjny od czasów II wojny światowej.

Ponieważ liczba przybywających osób nie spada, wiele krajów łącznie z Austrią, Niemcami, Danią, Szwecją, Francją zaostrzyło swoją politykę wobec imigrantów, chcąc ich zniechęcić do przyjazdu.

W Szwecji władze zostały wezwane do zwiększenia bezpieczeństwa po tym jak pracownica ośrodka dla nieletnich uchodźców została w nim zabita przy użyciu noża. Szwecja spodziewa się, że w tym roku liczba przybyłych uchodźców może wynieść 140,000.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało nas, że Ambasada RP W Sztokholmie  skontaktowała się z policją oraz prokuratorem prowadzącym dochodzenie. Sprawa jest znana i monitorowana. Polska placówka jest w stałym kontakcie zarówno z policją jak i prokuratorem.

1 KOMENTARZ

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.