fbpx

Szwedzcy pranksterzy kaszlą na przechodniów.

Alpha & Ali to szwedzcy pranksterzy, publikujący swoje filmiki na YouTubie. Niedawno przekroczyi kolejną granicę, według wielu posuwając się w swoich żartach za daleko. Ich nowy klip przedstawia, jak kaszlą na ludzi, pytając o drogę do szpitala.

Filmik pojawił się na YouTubie 25 marca i zdążył zebrać 12 746 wyświetleń. Szybko jednak usunięto go z kanału Alphy & Aliego, podobnie jak cały content widoczny na profilu.

Simon Kristoffersson, prawicowy dziennikarz związany z „Samhällsnytt”, repostował nagranie na swoim Twitterze. Według Kristofferssona mężczyźni celowo kaszlą na przechodniów, strasząc ich, że mają koronawirusa.

Dziennikarz opisał całą sytuację w swoim artykule na stronie „Samhällsnytt”, zdradzając, że pranksterzy mają na imię Ali i Hussein. Okazuje się też, że filmik – choć szybko go usunięto – został ciepło przyjęty przez internautów. Nie zabrakło pod nagraniem pozytywnych komentarzy.

Klip pojawił się w sieci w najbardziej nieodpowiednim momencie. Liczba ofiar koronawirusa rośnie z dnia na dzień, a osób zarażonych COVID-19 jest już w Szwecji tak wiele, że Agencja Zdrowia Publicznego wystosowała oświadczenie: „Dokładna liczba przypadków nie jest już istotna”.

W Wielkiej Brytanii kaszel w miejscu publicznym i plucie na drugiego człowieka jest karalne, bo może przyczynić się do rozprzestrzeniania wirusa. W ekstremalnych przypadkach na skutek takiego wykroczenia sprawcy grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

Dyrektor brytyjskiej prokuratury Max Hill powiedział: „Jestem oburzony, że istnieją ludzie, którzy celowo kaszlą na policjantów i innych pracowników walczących z wirusem na pierwszej linii frontu”.

We Francji aresztowano już kilka osób, które kaszląc, mogły zarazić policjantów wirusem COVID-19. Jeden taki mężczyzna pochodzi z Montpellier. Skazano go na osiem miesięcy więzienia po tym, jak splunął na funkcjonariusza przy próbie zatrzymania. Wcześniej próbował ukraść maseczki chirurgiczne ze szpitala.

Z kolei w gminie Longjumeau kobietę skazano na siedem miesięcy pozbawienia wolności, bo pluła na policjantów, krzycząc: „mam nadzieję, że wszyscy umrzecie na koronawirusa”. Funkcjonariuszom wypominała też biały kolor skóry.

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwedzcy pranksterzy kaszlą na przechodniów.

Warto przeczytać

Wokalista ABBY Björn Ulvaeu o koronawirusie i szwedzkiej metodzie walki z epidemią

Kontrowersyjny pomysł Szwecji na walkę z koronawirusem (rezygnacja z surowego lockdownu) wzbudził mieszane opinie na całym świecie. W Stanach Zjednoczonych został pochwalony...

Szwedzka parlamentarzystka: „Bez imigrantów Europa byłaby dużo biedniejsza”.

Ylva Johansson to szwedzka parlamentarzystka, minister w różnych resortach, a od ubiegłego roku także członek Komisji Europejskiej. 56-letnia polityk zasłynęła niedawno kontrowersyjną...

Dania: koronawirus odpuszcza, a obiekty handlowe i rozrywkowe zaczynają się otwierać

W czwartek duńskie muzea i ogrody zoologiczne zaczęły wreszcie otwierać się na klientów. Władze postanowiły, że kraj musi powoli zacząć wracać do...