fbpx

Szwedzcy politycy wzywają do rozmieszczenia armii w strefach ‘no-go’

Dwudziestu członków partii Umiarkowanych w Szwecji wzywa rząd do rozmieszczenia wojska w niektórych z najgroźniejszych stref ‘no-go’ w celu walki z gangami.

Mikael Cederbratt z partii Umiarkowanych w tym tygodniu składając taką propozycję powiedział: „Sytuacja w niebezpiecznych strefach pogarsza się. Gangi zaczynają wygrywać a policja jest zmuszona do wycofania się. Szwedzkie prawo przestało tam obowiązywać.

Cederbratt został poparty przez 19 członków partii Umiarkowanych, którzy podpisali petycję o rozmieszczenie wojsk w dzielnicach Sztokholmu, zamieszkałych w dużej części przez imigrantów, takich jak Hallunda-Norsborg, Tensta, Rinkeby oraz Husby.

„Podjęcie jakiś działań jest absolutnie konieczne, ponieważ gangi niszczą nasz kraj tak jak rak. I trzeba zacząć działać szybko. Według mnie naród szwedzki musi rozpocząć wojnę z gangami,’ powiedział Cederbratt.

„Egzekwowanie prawa jest obowiązkiem państwa, a zwłaszcza państwowej policji. Ale dzisiaj policja nie ma możliwości zapewnienia porządku publicznego,” dodał.

W wielu strefach ‘no-go’ policja była brutalnie atakowana, niektóre z tych ataków zostały zarejestrowane przez kamery. W Rinkeby policja od miesięcy próbuje wybudować nowy posterunek, ale nie jest w stanie znaleźć wykonawców z powodu niebezpiecznej okolicy.

Cederbratt powiedział, że wojsko mogło by w tych obszarach przejąć funkcje policji. „Na przykład stacja metra i przystanek autobusów w Norsborg mogły by być w nocy pilnowane przez 5 żołnierzy pod dowództwem policjanta.”

„Wojskowa żandarmeria jest idealna do takich zadań. Mamy także żołnierzy, którzy w ramach działań ONZ nabrali doświadczenia w podobnych działaniach za granicą. Po krótkim przeszkoleniu mogliby oni pełnić służbę w Szwecji pod nadzorem policji.”

Sytuacja w policji jest tak katastrofalna, że komisarz policji Dan Eliasson błagał już w tym roku rząd o pomoc.

W zeszłym tygodniu miał miejsce wybuch przed wejściem do komisariatu w Helsingborgu. Władze jeszcze nie wykluczyły ewentualnych powiązań terrorystycznych w tej sprawie.

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwedzcy politycy wzywają do rozmieszczenia armii w strefach ‘no-go’

Warto przeczytać

W budynku mieszkalnym szaleje wielki pożar

Płonie ośmiopiętrowym budynek mieszkalny Landskrona.- Pożar bardzo szybko się rozprzestrzenia. Panuje chaos i panika wśród mieszkańców, mówi jeden ze świadków.

Szwecja wprowadza zasadę jednego metra dla restauracji, barów i kawiarni

Szwecja ogłosiła w czwartek aktualizację swoich przepisów dotyczących koronawirusa w restauracjach i kawiarniach, przy czym największą zmianą jest to, że obecnie wymagana jest jednometrowa...

Rekordowe zimne lato w Szwecji. -3,3 stopnia w lipcu

W sobotę w większości miejsc w Szwecji było mniej niż 20 stopni Celsjusza. W kilku miejscach, takich jak Harstena oraz północnej Ölands, odnotowano temperaturę powyżej 20...