Szwed zapłaci grzywnę za przeszkadzanie sąsiadom swoją kosiarką

Wyrok jest wynikiem kłótni dwójki właścicieli domków w Szwecji, z których jeden na złość sąsiadce pozostawił na kilka godzin włączoną kosiarkę.

Według SVT Nyheter kłótnia rozpoczęła się od różnicy zdań w sprawie roślin rosnących w ogrodzie przed domem w mieście Helsingborg na południu Szwecji.
Rozmowa została szybko zakończona, ale był to tylko początek sporu. Mężczyzn zostawił swoją włączoną kosiarkę obok płotu sąsiadki, gdy ta przebywała z gośćmi w swoim ogrodzie.

Następnie oddalił się on na spacer ze swoim psem, podczas gdy kosiarka cały czas pracowała.

Kobieta powiedziała, że nie mogła poprosić sąsiada o wyłączenie kosiarki, gdyż nie chciała z nim rozmawiać.

Mężczyzna utrzymywał, że nie zakłócał spokoju sąsiadom celowo, a kosiarkę zostawił włączoną, gdyż wyciekał z niej olej i bał się, że później nie uda mu się jej uruchomić.

Sąd okręgowy w Helsingborgu nie przyjął takiej obrony. Uznał że mężczyzna działał złośliwie i celowo zakłócał spokój sąsiadom, za co zasądził poważną grzywnę.

W tym roku policja zatrzymała też pewnego mężczyznę, który nietrzeźwy jeździł swoją kosiarką dookoła domu.
Policja została wezwana do kłótni między sąsiadami, a po przybyciu na miejsce ujrzała nietrzeźwego mężczyznę jeżdżącego w kółko na swojej kosiarce.

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwed zapłaci grzywnę za przeszkadzanie sąsiadom swoją kosiarką

Warto przeczytać

Horror w Danii: wybite norki „powstały” ze swoich grobów

Duńskie fermy hodowlane, na których konieczne było uśmiercenie milionów norek, przeżywają prawdziwy horror. Zakopane zwłoki zaczęły wydobywać się na powierzchnię ziemi. https://pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js ...

Duńskie badanie ostatecznie rozstrzyga sprawę masek ochronnych

Maseczki antywirusowe – czy naprawdę chronią nas przed infekcją? Odpowiedzi na to pytanie poszukali naukowcy z Danii, z profesorem Henningiem Bundgaardem na czele. Bundgaard...

Szef policji w Göteborgu nazwany rasistą za komentarz o przestępcach

Erik Nord, dowodzący policją na obszarze wielkiego Göteborga, został uznany za rasistę po tym, jak w mediach społecznościowych napisał, że „przestępcy z zagranicy nie...