Szwecja zakazuje podróży z Wielkiej Brytanii w związku z nowym szczepem Covid

Szwecja dołączy do rosnącej listy krajów, które zakazują podróżowania z Wielkiej Brytanii w związku z obawami dotyczącymi nowego szczepu Covid, potwierdził szwedzki rząd w niedzielę.

Szwedzki rząd ma formalnie podjąć decyzję w poniedziałek, ale minister spraw wewnętrznych Mikael Damberg potwierdził publicznemu nadawcy SVT , że „wejdzie ona w życie tak szybko, jak to możliwe”.

SVT informuje, że będzie to dotyczyło podróży samochodem, promem i samolotem. SVT dalej informuje, że na tym etapie nie jest jasne, czy obywatele Szwecji, których nie można powstrzymać przed wjazdem do kraju, będą musieli poddać się kwarantannie po przyjeździe.

Uważa się, że nowy wariant koronawirusa pojawił się po raz pierwszy w rejonach Londynu i Kent w Wielkiej Brytanii we wrześniu i według doniesień jest do 70 procent bardziej zaraźliwy niż inne szczepy.

Szwedzka Agencja Zdrowia Publicznego poinformowała w niedzielę, że monitoruje sytuację, ale nowy wariant wirusa nie został do tej pory wykryty w Szwecji.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Szwecja zakazuje wjazdu z Norwegii

Szwedzki rząd ogłosił w niedzielę zakaz wjazdu z Norwegii, aby zmniejszyć ryzyko rozprzestrzeniania się nowego wariantu koronawirusa. „Zakaz obowiązuje od...

Statystyki policyjne: rekordowa liczba eksplozji w Sztokholmie w 2020 roku

Nowo udostępnione statystyki policyjne wykazały, że w 2020 roku w Sztokholmie zanotowano rekordową liczbę eksplozji i detonacji. Wszystko to...

Greta Thunberg mści się na Donaldzie Trumpie: „wyluzuj, starcze”

Greta Thunberg postanowiła pożegnać Donalda Trumpa, który 20 stycznia zakończył swoją prezydenturę w USA. Nastoletnia aktywistka ekologiczna była przez...

Musisz przeczytać

Szwecja zakazuje wjazdu z Norwegii

Szwedzki rząd ogłosił w niedzielę zakaz wjazdu z Norwegii,...

Sztokholm: dwa ataki na ten sam kościół w ciągu zaledwie tygodnia

W okręgu Spånga-Tensta, w zachodniej części Sztokholmu, stoi zabytkowy...