fbpx

Szwecja oraz Włochy walczą o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2026 roku

Włoskie i szwedzkie zespoły przetargowe w środę złożyły ofertę na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w 2026 roku.

MKOl stoi w obliczu najpoważniejszego kryzysu ofert od dziesięcioleci, gdy miasta rezygnują z wyścigu o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2026 toku, pozostawiając pole tylko dla dwóch kandydatów.

Miasta które wycofały się z wyścigu o organizację igrzysk w 2026 roku to japońskie Sapporo, szwajcarski Sion,  austriacki Graz, kanadyjskie Calgary oraz tureckie Erzurum.

Sztokholm oraz Mediolan z Cortina d’Ampezzo będą walczyć o organizację Olimpiady.

Kandydaci zaprezentują swoje prezentacje w środę podczas pierwszego dnia zjazdu Ogólnopolskiego Zgromadzenia Narodowego Komitetu Olimpijskiego w Tokio.

Jednym z głównych wyznaczników wyboru gospodarza Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2026 roku jest cena. Nowy model wyboru gospodarza ma na celu ułatwienie przedstawienia ofert i obniżenia kosztów przygotowania igrzysk.


Włochy stwierdziły, że 93% ich obiektów będzie miało charakter tymczasowy lub już istnieje, co czyni go silnym rywalem.

Oferta Sztokholmu sprawiła, że ​​kraj stał się idealnym gospodarzem olimpiady o obniżonych kosztach, biorąc pod uwagę jej stabilny rozwój.Sztokholm nie musi inwestować w nowe stadiony, ponieważ na terenie Szwecji znajdują się już wszelkie niezbędne obiekty sportowe. Drogi i autostrady, linie kolejowe, lotniska i hotele.

MKOl wybierze zwycięzcę w 2019 roku.Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Sztokholmie

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwecja oraz Włochy walczą o organizację Zimowych Igrzysk Olimpijskich w 2026 roku

Warto przeczytać

Rośnie liczba infekcji covidowych. Jest ich o 173% więcej niż we wrześniu

Szwecja przeżywa drugą falę zachorowań na koronawirusa – podobnie zresztą jak większość Europy Zachodniej. W ubiegłym tygodniu wskaźnik umieralności wyniósł 58,6 na...

Szwedzcy nauczyciele o islamskim radykalizmie i zabójstwie Paty’ego: „bądźmy gotowi, to dla nas rzeczywiste ryzyko”

Samuel Paty to francuski nauczyciel, który padł ofiarą brutalnego morderstwa. Uczył historii w szkole w Conflans-Sainte-Honorine, nieopodal Paryża. Na jednej z lekcji...

Szwecja na 15. miejscu rankingu umieralności z powodu koronawirusa

W Szwecji, na milion obywateli, 581 zmarło z powodu infekcji wywołanej koronawirusem. Plasuje to skandynawskie państwo na piętnastym miejscu w niechlubnym rankingu...