fbpx

Szwecja: Nocna strzelanina przed restauracją

Strzelanina miała miejsce w Märsta, na północ od Sztokholmu. Policja dostała alarm o godzinie 02:34.

Na miejsce zdarzenia wezwano kilka samochodów policyjnych, grupę antyterrorystyczną i psy policyjne, a także karetki pogotowia i helikoptery. 

W nocy w okolicy krążył helikopter policyjny. 

– Dwie postrzelone osoby zostały znaleziono na zewnątrz i zabrane do szpitala. Incydent został sklasyfikowany jako próba zabójstwa, mówi agencji informacyjnej TT Anders Mattsson, policjant w regionie Sztokholmu.

Według informacji Aftonbladet, 25-letni mężczyzna został postrzelony w klatkę piersiową. Mężczyzna został przetransportowany helikopterem do szpitala, w którym był operowany. Drugi mężczyzna został lekko ranny. Stan zdrowia postrzelonych osób określany jest jako dobry.

Policja sklasyfikowała ten incydent jako próba zabójstwa,nikt nie został aresztowany.

W Marcu przed tą samą restauracją miała miejsce potężna eksplozja

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwecja: Nocna strzelanina przed restauracją

Warto przeczytać

Szwedzka pandemia koronawirusa „może się skończyć”

Jeden z najwybitniejszych duńskich naukowców zajmujących się epidemiologią powiedział, że pandemia koronawirusa w Szwecji "może się zakończyć" z powodu odporności populacji.

Swexit. Europarlamentarzyści uważają, że jest to realne.

Były poseł do Parlamentu Europejskiego uważa, że Szwecja powinna pójść w ślady za Wielką Brytanią i wyjść z Unii. Okazuje się, że...

Obywatel Szwecji został kolejnym premierem Somalii

Szwedzko-somalijski inżynier został mianowany nowym premierem Somalii po tym, jak jego poprzednik został usunięty w drodze wotum nieufności. Mohamed...