fbpx

Szwecja: Nocna strzelanina przed restauracją

Strzelanina miała miejsce w Märsta, na północ od Sztokholmu. Policja dostała alarm o godzinie 02:34.

Na miejsce zdarzenia wezwano kilka samochodów policyjnych, grupę antyterrorystyczną i psy policyjne, a także karetki pogotowia i helikoptery. 

W nocy w okolicy krążył helikopter policyjny. 

– Dwie postrzelone osoby zostały znaleziono na zewnątrz i zabrane do szpitala. Incydent został sklasyfikowany jako próba zabójstwa, mówi agencji informacyjnej TT Anders Mattsson, policjant w regionie Sztokholmu.

Według informacji Aftonbladet, 25-letni mężczyzna został postrzelony w klatkę piersiową. Mężczyzna został przetransportowany helikopterem do szpitala, w którym był operowany. Drugi mężczyzna został lekko ranny. Stan zdrowia postrzelonych osób określany jest jako dobry.

Policja sklasyfikowała ten incydent jako próba zabójstwa,nikt nie został aresztowany.

W Marcu przed tą samą restauracją miała miejsce potężna eksplozja

Strona główna Wiadomości Szwecja Szwecja: Nocna strzelanina przed restauracją

Warto przeczytać

Skandynawia zdecydowała o wygranej Rafała Trzaskowskiego.

W niedzielę 12 lipca odbyła się II tura wyborów prezydenckich. PKW musi jeszcze policzyć głosy z 4 obwodów do głosowania. Według danych...

Rekordowa liczba osób traci prawo jazdy

Jak wynika z raportu przedstawionego przez P4 Göteborg, mały ruch samochodów w okresie pandemii koronawirusa doprowadził do rekordowej liczby osób, które straciły prawo jazdy w zachodniej...

Szwedzkie miasto wprowadza aplikację „poszukiwanie skarbów”, aby zapobiec zatłoczeniu plaży

Helsingborg uruchomiło aplikację na smartfony, aby latem uniknąć tłoków się na swoich plażach, aplikacja ma prowadzić mieszkańców i turystów do mniej znanych plaż.