Szwecja: 105 nowych zmarłych na covid-19 w Västra Götaland

Czwartkowe dane dotyczące covid-19 w regionie dotyczą ostatnich dwóch dni, ponieważ w środę nie było publikowane nowe dane.

Liczby pokazują, że do tej pory 1369 osób zmarło w wyniku COVID-19 w Västra Götaland, co oznacza wzrost o 105 osób od wtorku.

W tym samym czasie liczba potwierdzonych przypadków infekcji wzrosła o 1628 przypadków, w sumie w regionie odnotowano 79 771 infekcji.

Dziś władze regionu Västra Götaland ogłosiły również, że zalecają pracę w domu i tymczasową naukę na odległość dla szkół ponadgimnazjalnych.

Thomas Wahlberg, regionalny lekarz zajmujący się kontrolą zakażeń, poinformował w komunikacie prasowym:

– Obawiamy się dalszego rozprzestrzeniania się infekcji, gdy wielu wraca teraz do swoich miejsc pracy i gdy szkoły są ponownie otwierane po świętach Bożego Narodzenia. Dlatego zalecamy, tak jak poprzednio, każdemu, aby w miarę możliwości wykonywał pracę w domu. Ponadto  zalecamy, aby w miarę możliwości licea w regionie przestawiły się na kształcenie na odległość do 24 stycznia włącznie.

Minister edukacji Anna Ekström ogłosiła na konferencji prasowej w czwartek, że rząd wprowadzi możliwości kształcenia na odległość dla uczniów szkół średnich.

Decyzje mają zapaść niebawem i jeśli dojdzie do skutku, zaczną obowiązywać od 11 stycznia.


W Szwecji, w sumie odnotowano 482 734 potwierdzonych przypadków koronawirusa oraz 9 311 zgonów, wywołanych przez COVID-19. Dziś we czwartek najwięcej nowych przypadków odnotowano w regionie Skåne 2 208, Sztokholm 2 144, Västra Götaland 1 628 . W dniu dzisiejszym potwierdzono 11 878 nowych infekcji oraz 266 zgony (stan na 4 stycznia według danych zgromadzonych przez c19.se). 

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Szwecja: surowsze restrykcje covidowe

W czwartek rząd Szwecji zaktualizował ogólnopaństwowe restrykcje dotyczące koronawirusa. Johan Carlson, dyrektor generalny Agencji Zdrowia Publicznego, podkreśla, że choć...

Polsko-szwedzki film zgarnia europejskie nagrody

„Sweat” to polsko-szwedzka koprodukcja, za którą odpowiadają m.in. Svenska Filminstitutet, Polski Instytut Sztuki Filmowej, EC1 Łódź oraz Canal+ Polska....

Szwecja: w 2020 roku mniejszościom etnicznym wypłacono prawie 20 mln koron

Na przestrzeni 2020 roku Agencja ds. Młodzieży i Społeczeństwa Obywatelskiego (Myndigheten för ungdoms- och civilsamhällesfrågor, MUCF) wypłaciła miliony koron...

Musisz przeczytać

Szwecja: surowsze restrykcje covidowe

W czwartek rząd Szwecji zaktualizował ogólnopaństwowe restrykcje dotyczące koronawirusa....

Gmina Botkyrka pod Sztokholmem: płonie 100 tys. ton śmieci

W ciągu ostatnich dni mieszkańcy pewnych obszarów Sztokholmu mogli...