fbpx

Sztokholm zakazuje wieszania kłódek na moście

Od wielu lat zakochane pary mieszają kłódki na moście Västerbron jako symbol wiecznej miłości. Ale teraz miasto chce zakończyć ten rytuał – ze względów bezpieczeństwa.

Na mostach na całym świecie na znak miłości ludzie wieszają kłódki na różnych mostach. Tak więc kłódka, która jest zamknięta i której klucz jest wyrzucany do wody jako symboliczne działanie na wiecznej miłości.

Sztokholm nie jest wyjątkiem dla tego pięknego rytuału. Na szczycie mostu Västerbron, który łączy Södermalm z Kungsholmen, wiele zakochanych par zazwyczaj wiesza swoje kłódki.

To zjawisko miłości nie jest lubiane przez wszystkich.

– Ciągle usuwamy zamki z Västerbron. Ostatnio kilka tygodni temu, mówi Malinda Flodman, rzecznik prasowy w biurze ruchu drogowego.

Miasto usuwa zamki w nocy

Pracownicy służb drogowych regularnie odwiedzają most Västerbron w nocy i usuwają kłódki. Miasto zaprasza teraz zakochanych, aby zaprzestali wieszania kłódek na Västerbron.

– Byłoby dobrze, gdyby ludzie skończyli z tym. Wtedy nie musimy tam iść i zdejmować kłódki, mówi Malinda Flodman.

Dlaczego nie można wieszać kłódek?

– Ponieważ kłódki powodują rdzewienie elementów znajdujących się na moście tj. barierki. Nagromadzenie kłódek w na danym obszarze mostu powoduje znaczne obciążenie na moście, a to jest niebezpieczne, mówi Malinda Flodman.

Strona główna Szwecja Sztokholm Sztokholm zakazuje wieszania kłódek na moście

Warto przeczytać

Swexit. Europarlamentarzyści uważają, że jest to realne.

Były poseł do Parlamentu Europejskiego uważa, że Szwecja powinna pójść w ślady za Wielką Brytanią i wyjść z Unii. Okazuje się, że...

Nietypowy hotel stojący obok latarni morskiej: spędź noc z dala od lądu

Pater Noster to prawdopodobnie najbardziej nietypowy hotel, jaki znajdziecie w Szwecji – a na pewno najdalej wysunięty od lądu. Jedno jest pewne:...

„Zielony” podatek za plastikowe torebki uznany za porażkę

UE wprowadziła pewien czas temu podatek od torebek foliowych. Miał on na celu ograniczenie rocznego zużycia tychże właśnie jednorazowych reklamówek.