fbpx

Sztokholm: w wagonach metra zainstalowane zostaną kamery monitorujące.

Monitoring w sztokholmskim metrze nie jest żadną nowością: kamery są zainstalowane na wszystkich peronach, co okazuje się wielką pomocą dla pracowników ochrony.

Gazeta „Svenska Dagbladet” informuje jednak, że teraz sprzęt do monitoringu zostanie podłączony w każdym z 271 wagonów metra, które kursują po mieście.

„Odkąd na peronach pojawiły się kamery, spadł wskaźnik przestępczości”, zapewnia Kristoffer Tamsons, członek Umiarkowanej Partii Koalicyjnej, związany z komitetem transportu miejskiego.

„Dzięki kolejnym działaniom będziemy mogli obserwować też, co dzieje się w wagonach metra i przez to szybciej złapiemy ewentualnych przestępców. Dotąd, gdy widzieliśmy, że ktoś dopuszcza się wykroczenia na stacji metra, mógł on wsiąść do wagonu i traciliśmy na niego namiar. Teraz będzie inaczej.”

Kamery ułatwią też udzielanie pomocy potrzebującym pasażerom. Będą połączone z centrum bezpieczeństwa transportu publicznego w Sztokholmie.
Operatorzy transportu publicznego (kollektivtrafik) w Szwecji muszą składać wniosek o zezwolenie na instalację kamer w miejscach ogólnodostępnych.

Wagony metra będą tu stanowiły wyjątek. Tamsons wyznał, że władze miasta będą w dalszej przyszłości próbowały zainstalować kamery we wszystkich środkach transportu miejskiego.

Strona główna Szwecja Sztokholm Sztokholm: w wagonach metra zainstalowane zostaną kamery monitorujące.

Warto przeczytać

Szwecja wprowadza zasadę jednego metra dla restauracji, barów i kawiarni

Szwecja ogłosiła w czwartek aktualizację swoich przepisów dotyczących koronawirusa w restauracjach i kawiarniach, przy czym największą zmianą jest to, że obecnie wymagana jest jednometrowa...

Przebieg epidemii koronawirusa w Szwecji i Danii: porównanie

Szwecja i Dania kulturowo są do siebie bardzo zbliżone. Jednak w ostatnich miesiącach rzadko mówi się o podobieństwach między tymi skandynawskimi...

Epidemia koronawirusa szkodzi szwedzkiej turystyce. Poniesiono potężne straty finansowe.

Liczba potwierdzonych infekcji koronawirusowych wynosi aktualnie w Szwecji 68 451, a liczba zgonów, wywołanych przez COVID-19, wzrosła do ponad 5333. Epidemia mocno...