fbpx

Szantażowani młodzi azylanci – “seks albo deportacja”

W sprawie kobiety prowadzącej dom dla uchodźców w środkowej Szwecji prowadzone jest śledztwo, dwóch afgańskich chłopców twierdzi, że straszyła ich ona deportacją jeśli odmówią spełniani jej żądań seksualnych.

[sociallocker]

Chłopcy, których personaliów nie podano, powiedzieli że kobieta namawiała ich do filmowania scen seksu uprawianego z nią, tak donosi gazeta Eskilstuna Kuriren .

Według chłopców kazał im ona później oglądać te filmy i dzwonić do niej gdy za nią zatęsknią.

Gazeta Eskilstuna Kuriren podaje, że widziała filmy i że widać na nich to o czym opowiadają chłopcy, a tożsamość kobiety na nich nie budzi wątpliwości. Kobieta odrzuca wszystkie oskarżenia.

Powiedzieli oni Eskilstuna Kuriren, że próbowali informować pracowników socjalnych oraz policję o tym co się dzieje, ale nikt nie chciał ich słuchać.

Następnie za namową krewnych mieszkających w innej części Szwecji udali się oni ze swoją historią do gazety.

„Dyrektorka naszego domu szantażuje nas i wykorzystuje seksualnie. Wie, że musimy to robić i że nikt nam nie pomoże,” powiedział jeden z nich.

Chłopcy oświadczyli, że uprawiali seks z kobietą cztery lub pięć razy, w hotelu oraz w jej domu w regionie Sörmland.

W jednym przypadku byli w łóżku całą trójką, jeden z chłopców uprawiał seks z kobietą a drugi filmował.

Chłopcy twierdzą też, że kobieta oferowała im alkohol, pomimo tego, że nie mają oni ukończonych 18 lat, mówiąc że pomoże im to cieszyć się nowymi doświadczeniami.

Według nich miała im ona także obiecywać kupno nowych ubrań oraz przyborów toaletowych jeśli będą uprawiać z nią seks, ale także mówiła, że zniszczy ważne dokumenty i nakaże agencji ds. migracji deportację ich jeśli jej odmówią.

Seksualne propozycje chłopcy mieli także słyszeć od innych osób z kręgów związanych z kobietą.

Podczas wywiadu przeprowadzonego przez Eskilstuna Kuriren, jeden z chłopców przyznał, że gdyby wrócili oni do Afganistanu i ta historia stałaby się znana, zostaliby oni ukamienowani.

Chłopcy zostali przeniesieni do domu w innej gminie. Lokalne władze skontaktowały się z policją gdy dowiedziały się o oskarżeniach stawianych przez chłopców.

Policja potwierdziła gazecie, że prowadzone jest postępowanie w sprawie przestępstw seksualnych. Nie chcieli jednak powiedzieć o jakie przestępstwa chodzi.

Chłopcy mówią, że przybyli do Szwecji w listopadzie, po tym jak namawiała ich do tego rodzina w Afganistanie, aby poszukali dla siebie lepszego życia.  

[/sociallocker]

Strona główna Wiadomości Szwecja Szantażowani młodzi azylanci - "seks albo deportacja"

Warto przeczytać

Swexit. Europarlamentarzyści uważają, że jest to realne.

Były poseł do Parlamentu Europejskiego uważa, że Szwecja powinna pójść w ślady za Wielką Brytanią i wyjść z Unii. Okazuje się, że...

Obywatel Szwecji został kolejnym premierem Somalii

Szwedzko-somalijski inżynier został mianowany nowym premierem Somalii po tym, jak jego poprzednik został usunięty w drodze wotum nieufności. Mohamed...

Nietypowy hotel stojący obok latarni morskiej: spędź noc z dala od lądu

Pater Noster to prawdopodobnie najbardziej nietypowy hotel, jaki znajdziecie w Szwecji – a na pewno najdalej wysunięty od lądu. Jedno jest pewne:...