fbpx

Systembolaget będzie dostarczał alkohol do domu klienta.

Już wkrótce Systembolaget – sieć sklepów mająca monopol na sprzedaż alkoholu – będzie dostarczała napoje wysokoprocentowe do domów swoich klientów. Możliwość dostawy zostanie umożliwiona w całej Szwecji.

Już wcześniej wprowadzony został w Szwecji okres testowej dostawy: była ona możliwa w kilku z dwudziestu jeden regionów kraju. Rząd zagłosował za poprawką, pozwalającą na świadczenie takich usług w całej Szwecji.

„Szwedzi cenią sobie usługi Systembolaget oraz szeroką gamę produktów, jakie można dostać w tym sklepie. Cenią sobie też restrykcyjną politykę alkoholową, jaka odróżnia ich kraj od wielu innych. Systembolaget chce pozostać ważną marką na rynku handlowym i dostawy do klientów na pewno jej to umożliwią. Warto przy tym zaznaczyć, że monopol na sprzedaż napojów alkoholowych wciąż obowiązuje” – powiedziała minister spraw społecznych Lena Hallengren na spotkaniu prasowym.

Monopol, o którym mowa, wiąże się z mocno ograniczoną promocją alkoholu jako produktu zagrażającego zdrowiu. Systembolaget może poszczycić się dość okrojonymi godzinami otwarcia, kontroluje, czy alkohol nie jest kupowany przez osoby niepełnoletnie, a do tego nie sprzedaje napojów wyskokowych w opakowaniach zbiorczych (poza nielicznymi wyjątkami od reguły).

Sklep istnieje od roku 1955 i z łatwością utrzymuje swoją pozycję na rynku.

Zamówienia złożone za pośrednictwem nowej usługi będą realizowane w ciągu 4-6 dni roboczych. Koszty wysyłki mogą się różnić w zależności od rozmiaru zamówienia. Podobnie jak w sklepach, kupować alkohol będą mogli tylko ci, którzy ukończyli dwadzieścia lat.

Dostawa do klienta wejdzie w życie 1 lipca br.

O tym, jak alkohol na stałe połączył Szwecję i Norwegię.

Strona główna Wiadomości Szwecja Systembolaget będzie dostarczał alkohol do domu klienta.

Warto przeczytać

Silniejsze restrykcje epidemiczne od 19 października. Co musisz wiedzieć?

W przyszłym tygodniu w Szwecji ponownie zaostrzone zostaną restrykcje epidemiczne. Regionalnym władzom umożliwione zostanie wprowadzenie dodatkowych wytycznych, np. w kwestii zakupów w...

Prawie 30 mld koron przeznaczonych zostanie na wojsko szwedzkie

Szwedzki rząd zapowiedział, że budżet na wojskowość i obronę państwa zostanie zwiększony o 40 procent w ciągu najbliższych czterech lat. W obliczu...

Sztokholmskie kluby i restauracje pod lupą inspektoratu sanitarnego

Inspektorat sanitarny weźmie pod lupę nowo otwarte kluby nocne w Sztokholmie. Powód? Wysyp zdjęć publikowanych w mediach społecznościowych, na których widać, że...