fbpx

Syryjski terrorysta spalił flagi Szwecji i Norwegii

W Malmö doszło niedawno do aktu spalenia Koranu, a w Norwegii odbyła się demonstracja, podczas której święta księga islamu została publicznie podarta. Na te wydarzenia odpowiedział muzułmanin, wiązany z syryjską organizacją terrorystyczną.

W sieci pojawił się klip, w którym mężczyzna najpierw depcze, a następnie podpala flagi Szwecji i Norwegii.

„To odpowiedź na Wasze świętokradztwo, Allah jest panem tego świata”, dowiadujemy się z krótkiego filmiku. Sprawę nagłośnił serwis „Samhällsnytt”.

Wierzy się, że klip kręcono w Idlib, mieście w północno-zachodniej Syrii, nieopodal granicy z Turcją. Według muzułmanina Szwecja i Norwegia wykazywały w ostatnich tygodniach wiele „antyislamskich postaw”, a osoby odpowiedzialne za spalenie Koranu są „przestępcami”.

„Samhällsnytt” podaje, że mężczyzna w białej kandurze to Sheikh Abu al-Abd Ashidaa – mieszkaniec Aleppo i były dowódca jednostki terrorystycznej znanej jako Hayat Tahrir al-Sham (HTS), wiązanej też z Frontem Obrony Ludności Lewantu. W Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii i Rosji HTS określane jest jako zgrupowanie zależne od Al-Kaidy.

Pod koniec sierpnia na placu Rosengård w Malmö doszło do spalenia świętej księgi islamu. W wyniku tego zdarzenia doszło do protestów, podczas których raniono kilku funkcjonariuszy policji.

Następnego dnia organizacja Stop Islamizacji Norwegii (SIAN) przeprowadziła manifest antyislamski w Oslo. Rozerwano wtedy kopię Koranu, a proroka Mahometa nazwano „pedofilem i podżegaczem wojennym”.

Strona główna Wiadomości Szwecja Syryjski terrorysta spalił flagi Szwecji i Norwegii

Warto przeczytać

Sześć pięknych szwedzkich miast o których mogłeś nie słyszeć

Ystad Jeśli jesteś fanem skandynawskich kryminałów na pewno słyszałeś o Ystad. Tutaj ‘zamieszkuje’ filmowy detektyw Kurt Wallander i tutaj kręcono zdjęcia, zarówno do oryginalnej jak...

Tegnell o wzroście zachorowań na koronawirusa: „zmierzamy w złym kierunku”

Szwecja. Podczas gdy premier znów ostrzega obywateli, by stosowali się do restrykcji i nakazów, obowiązujących od początku pandemii koronawirusa, Andersowi Tegnellowi zbiera...

Premier Szwecji: „pracujcie zdalnie, nie obejmujcie bliskich i przyjaciół”

Premier Stefan Löfven, zaniepokojony rosnącą liczbą nowych infekcji koronawirusowych, wezwał Szwedów do bezwzględnego przestrzegania odgórnych restrykcji. Choć druga fala zachorowań nie  dotarła...