Starsi ludzie nie otrzymują pomocy.

Kerstin Björkström to 88-letnia mieszkanka Partille nie otrzymuje żadnej pomocy w zakupie żywności, chociaż należy do grupy ryzyka i zaleca jej się, aby nie wychodziła z domu – informuje telewizja SVT.

Starsza kobieta poinformowała, że ma zapasy na dwa tygodnie w postaci konserw, przetworów oraz mrożonek. Zapytana co się stanie w momencie kiedy zapasy się skończą powiedziała, że umrze gdyż na coś trzeba umrzeć. Kobieta uważa, że śmierć z głodu jest mniej bolesna niż śmierć na koronawirusa.

Kobieta nie ma usług domowych (hemtjänst) i mówi, że jej sąsiedzi nie mogą pomóc. Jej syn również należy do grupy ryzyka i nie może jej pomóc z zakupami.

Kerstin Björkström zwróciła się do gminy Partille w nadziei uzyskania pomocy z zakupami, niestety bez rezultatów.

Niektóre gminy, takie jak Örebro, zdecydowały się pomóc wszystkim mieszkańcom w wieku powyżej 70 lat w zakupie żywności. Gmina Partille wybrała inną drogę i postanowiła skupić się na koordynacji działań wolontariackich.

Władze gminy będą kontaktować się z wolontariuszami, którzy będą chcieli udzielić pomocy osobom starszym podczas zakupów. Gmina zapewniła, że znajdzie odpowiednią osobę, która będzie zajmować się tego typu sprawami.

Szwecja wiadomości

Dania wiadomości

Norwegia wiadomości

Warto przeczytać

Kiedy powstanie sieć tuneli łączących Danię i Szwecję?

Władze regionu Skåne, na południu Szwecji, mają w planach budowę sieci tuneli, które połączą Helsinborg z duńskim miastem Helsingør...

Tłumy w szwedzkich szpitalach. Pacjentów jest więcej niż kiedykolwiek wcześniej

W szwedzkich szpitalach przebywa obecnie więcej pacjentów niż na którymkolwiek wcześniejszym etapie pandemii koronawirusa. Państwowy epidemiolog Anders Tegnell przyznaje,...

Thunberg przywołuje Dalajlamę do porządku: „Proszę, ucz się więcej”.

Aktywistka klimatyczna Greta Thunberg, która 3 stycznia świętowała osiemnaste urodziny, miała przyjemność stoczyć wideorozmowę z Dalajlamą. Duchowy i polityczny...

Musisz przeczytać

Kiedy powstanie sieć tuneli łączących Danię i Szwecję?

Władze regionu Skåne, na południu Szwecji, mają w planach...

Socjaldemokraci znów krytykowani za bezradność wobec koronawirusa

Ostatni sondaż wyborczy wykazał, że Stefan Löfven i prowadzona...