fbpx

Starsi ludzie nie otrzymują pomocy.

Kerstin Björkström to 88-letnia mieszkanka Partille nie otrzymuje żadnej pomocy w zakupie żywności, chociaż należy do grupy ryzyka i zaleca jej się, aby nie wychodziła z domu – informuje telewizja SVT.

Starsza kobieta poinformowała, że ma zapasy na dwa tygodnie w postaci konserw, przetworów oraz mrożonek. Zapytana co się stanie w momencie kiedy zapasy się skończą powiedziała, że umrze gdyż na coś trzeba umrzeć. Kobieta uważa, że śmierć z głodu jest mniej bolesna niż śmierć na koronawirusa.

Kobieta nie ma usług domowych (hemtjänst) i mówi, że jej sąsiedzi nie mogą pomóc. Jej syn również należy do grupy ryzyka i nie może jej pomóc z zakupami.

Kerstin Björkström zwróciła się do gminy Partille w nadziei uzyskania pomocy z zakupami, niestety bez rezultatów.

Niektóre gminy, takie jak Örebro, zdecydowały się pomóc wszystkim mieszkańcom w wieku powyżej 70 lat w zakupie żywności. Gmina Partille wybrała inną drogę i postanowiła skupić się na koordynacji działań wolontariackich.

Władze gminy będą kontaktować się z wolontariuszami, którzy będą chcieli udzielić pomocy osobom starszym podczas zakupów. Gmina zapewniła, że znajdzie odpowiednią osobę, która będzie zajmować się tego typu sprawami.

Strona główna Wiadomości Koronawirus w Szwecji Starsi ludzie nie otrzymują pomocy.

Warto przeczytać

Tegnell o wzroście zachorowań na koronawirusa: „zmierzamy w złym kierunku”

Szwecja. Podczas gdy premier znów ostrzega obywateli, by stosowali się do restrykcji i nakazów, obowiązujących od początku pandemii koronawirusa, Andersowi Tegnellowi zbiera...

Szwecja: „klany” gangsterskie sprawują władzę nad dzielnicami dużych miast

Szwedzka policja ma trudności w zapanowaniu nad „klanami” gangsterskimi, które korzystają rzekomo z własnego wymiaru sprawiedliwości i przyczyniają się do wzrostu brutalnych...

Jedyny taki sklep w Szwecji: kupicie tu zarówno “śmieci”, jak i wysokiej klasy odzież.

Anna Bergstrom wpadła na pomysł nietypowego biznesu. Postanowiła otworzyć centrum handlowe, w którym nabyć można produkty używane. Nie jest to jednak standardowy...