fbpx

Starsi ludzie nie otrzymują pomocy.

Kerstin Björkström to 88-letnia mieszkanka Partille nie otrzymuje żadnej pomocy w zakupie żywności, chociaż należy do grupy ryzyka i zaleca jej się, aby nie wychodziła z domu – informuje telewizja SVT.

Starsza kobieta poinformowała, że ma zapasy na dwa tygodnie w postaci konserw, przetworów oraz mrożonek. Zapytana co się stanie w momencie kiedy zapasy się skończą powiedziała, że umrze gdyż na coś trzeba umrzeć. Kobieta uważa, że śmierć z głodu jest mniej bolesna niż śmierć na koronawirusa.

Kobieta nie ma usług domowych (hemtjänst) i mówi, że jej sąsiedzi nie mogą pomóc. Jej syn również należy do grupy ryzyka i nie może jej pomóc z zakupami.

Kerstin Björkström zwróciła się do gminy Partille w nadziei uzyskania pomocy z zakupami, niestety bez rezultatów.

Niektóre gminy, takie jak Örebro, zdecydowały się pomóc wszystkim mieszkańcom w wieku powyżej 70 lat w zakupie żywności. Gmina Partille wybrała inną drogę i postanowiła skupić się na koordynacji działań wolontariackich.

Władze gminy będą kontaktować się z wolontariuszami, którzy będą chcieli udzielić pomocy osobom starszym podczas zakupów. Gmina zapewniła, że znajdzie odpowiednią osobę, która będzie zajmować się tego typu sprawami.

Strona główna Wiadomości Koronawirus w Szwecji Starsi ludzie nie otrzymują pomocy.

Warto przeczytać

Tegnell: „Gdyby tylko można było cofnąć czas…”

Szwedzka strategia walki z koronawirusem okazała się kontrowersyjna. Przypomnijmy: podczas gdy większość państw Europy zdecydowała się na bezwzględny lockdown, w Szwecji życie...

Szwecja miała właśnie najgorętszy dzień w roku

Lato jeszcze się nie rozpoczęło a już jedno miasto odnotowało najgorętszy dzień w Szwecji. Według wstępnych danych szwedzkiej krajowej...

Spada zaufanie obywateli do szwedzkiego rządu

Nowy sondaż sporządzony przez Sifo wskazuje, że zaufanie Szwedów do rządu spadło poniżej 50 procent. Mieszkańcy Szwecji coraz mniej ufają też Agencji...