fbpx

Sprawdź, jaki wpływ na Twoje finanse ma kurs korony szwedzkiej

Pod względem kosztów utrzymania Szwecja należy do najdroższych państw w Europie. Czy polscy przedsiębiorcy utrzymujący kontakty handlowe ze szwedzkimi kontrahentami oraz Polacy zarabiający w SEK nie tracą przy bezgotówkowych rozliczeniach z racji tego, że korona szwedzka wciąż jest walutą obowiązującą w tym kraju? Opłacalność naszej pracy bądź biznesowej współpracy za granicą determinowana jest nie tylko realnymi zyskami, ale i umiejętnością dobrego zarządzania pieniędzmi w kontekście wymiany waluty i realizowania przelewów.

Korona szwedzka w bezgotówkowych rozliczeniach

Jako jeden z liderów państw europejskich pod względem technologicznym i biznesowym Szwecja stanowi wyjątkowo atrakcyjny kierunek dla emigrantów zarobkowych. Przyjezdnym przychylna jest też tamtejsza polityka, dzięki której można liczyć m.in. na komfortowe warunki pracy i bezpłatny kurs języka szwedzkiego. Zarobki również przedstawiają się atrakcyjnie – średnie wynagrodzenie w Szwecji wynosi 21 654 SEK , a więc 8 772,04 PLN (kurs Internetowykantor.pl z dnia 27.08.2019).

Aby zdobyć taką lub wyższą pensję, warto nauczyć się języka i jeszcze przed wyjazdem rozejrzeć się za pracą w sektorze, w którym najłatwiej ją znaleźć. Najbardziej popularne są branże: medyczna i pokrewne (np. opiekun osób starszych), gastronomiczna oraz stanowiska naukowe na uniwersytetach. 

Choć wysoki komfort życia niewątpliwie zachęca do zamieszkania w Szwecji, trzeba zdawać sobie sprawę z wysokich kosztów utrzymania oraz specyficznego, skandynawskiego klimatu. Jeśli któryś z tych czynników jest dla nas przeszkodą nie do przeskoczenia, zawsze możemy podjąć próbę współpracy na odległość, wkraczając z ofertą swych produktów lub usług na szwedzki rynek. Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujemy, potrzebna nam będzie korona szwedzka, jako że kraj ten, podobnie zresztą jak Polska, konsekwentnie nie porzuca rodzimej waluty na rzecz euro.

W Szwecji obecnie mieszka i pracuje około 100 000 Polaków.  Wymiana handlowa między naszymi krajami też układa się całkiem dobrze. Handel ze Szwecją to niemalże 3% naszego eksportu i około 2% importu, przy czym wiele wskazuje na to, iż z biegiem czasu nasza współpraca jeszcze się umocni.

W związku z powyższym, pomiędzy Polską a Szwecją realizowane jest stosunkowo dużo przelewów zarówno międzybankowych, jak i realizowanych z udziałem innych usługodawców oraz kantorów internetowych, takich jak np. dość znany Internetowykantor.pl. W zależności od metody przekazania pieniędzy operacja może kosztować nas więcej lub mniej. Duży wpływ ma na to  sama metoda transferu oraz kurs korony szwedzkiej.  

Zaoszczędzisz na przelewach, jeśli korzystnie wymienisz korony szwedzkie w e-kantorze

Decydując się na pracę w Szwecji lub nawiązując tam relacje biznesowe, prędzej czy później staniemy przed decyzją, jak korzystnie przesłać walutę do Polski. Doskonale wiemy przecież, że korona szwedzka nie przyda się naszym rodzinom mieszkającym w Polsce. Dlatego najlepiej zdecydować się na wybór e-kantoru. Nie musimy w tym celu zakładać konta walutowego w SEK, gdyż po wpłaceniu koron szwedzkich z zagranicznego rachunku do kantoru internetowego, nastąpi wymiana na PLN. Następnym krokiem jest realizacja przelewu na dowolne konto bankowe w Polsce. Trwa to zaledwie kilka sekund, a przy współpracujących bankach może być nawet całkowicie bezpłatnie.


Sama realizacja przelewu pod kątem technicznym niewiele różni się od korzystania z bankowości elektronicznej. Znaczącą różnicę odczujemy natomiast w kosztach. Dzięki niskim spreadom kantory internetowe oferują znacznie atrakcyjniejszy kurs przewalutowania niż banki. W tradycyjnym banku transakcja zostanie obciążona kilkuprocentowym spreadem, podczas gdy w internetowym kantorze różnica między kupnem a sprzedażą nie przekroczy nawet 1%.  We wspomnianym wcześniej serwisie Internetowykantor.pl wynosi ona niecały 1 grosz. Dodatkowo rejestrując się na Internetowykantor.pl mamy możliwość otrzymania punktów, za które wymienimy walutę po kursie średnim, a więc jeszcze korzystniej. 

No dobrze, a co z przelewami do Szwecji? 


W analogiczny sposób można przekazać pieniądze z Polski do Szwecji, omijając wysokie koszty przewalutowania PLN na korony szwedzkie. Za przelew zagraniczny zapłacimy w Internetowykantor.pl zaledwie 20 zł. W porównaniu do zwykłego przelewu bankowego będzie to bardzo opłacalne, a ponadto komfortowe i w pełni bezpieczne. W przypadku wspomnianego wcześniej serwisu Internetowykantor.pl świadczą o tym nie tylko opinie milionów zadowolonych klientów oraz liczne wyróżnienia, lecz także fakt, że operator, firma Currency One, posiada licencję KNF na świadczenie usług płatniczych.

Możliwości kantoru internetowego – możesz tylko zyskać

Podsumowując, pełne technicznych i finansowych zawiłości przelewy międzynarodowe pomiędzy Polską a Szwecją dzięki usługom kantorów internetowych stają się proste i przyjemne. Jedynym, co trzeba zrobić, jest znalezienie e-kantoru obsługującego transakcje w ramach SEK, najlepiej takiego, do którego bez problemu możemy wpłacić korony szwedzkie bezpośrednio z zagranicznego rachunku. Taka operacja w serwisie Internetowykantor.p, który ma w swojej ofercie aż 21 walut,  zajmie maksymalnie kilka minut. Do wykonania szybkiego i taniego przelewu z udziałem e-kantoru klient nie potrzebuje konta walutowego, a obydwie operacje – wymianę waluty i transfer środków – realizuje z tego samego serwisu, kiedy i gdzie chce,  gwarantując sobie spore oszczędności.

W przypadku przewalutowania koron na złote, zgodnie z regulaminem kantoru, za wypłatę środków na polskie konto bankowe nie zapłacimy absolutnie nic, natomiast przy przekazywaniu koron szwedzkich doliczone zostanie zaledwie 20 zł.  Internetowykantor.pl powinny więc tak samo docenić osoby pracujące w Szwecji, jak i przedsiębiorcy podbijający skandynawski rynek. Mając w zasięgu dowolne urządzenie z dostępem do sieci, zyskują bowiem niezawodną platformę do zarządzania międzynarodowymi przelewami.

Strona główna Rozmaitości Sprawdź, jaki wpływ na Twoje finanse ma kurs korony szwedzkiej

Warto przeczytać

Rośnie liczba infekcji covidowych. Jest ich o 173% więcej niż we wrześniu

Szwecja przeżywa drugą falę zachorowań na koronawirusa – podobnie zresztą jak większość Europy Zachodniej. W ubiegłym tygodniu wskaźnik umieralności wyniósł 58,6 na...

Szwedzcy nauczyciele o islamskim radykalizmie i zabójstwie Paty’ego: „bądźmy gotowi, to dla nas rzeczywiste ryzyko”

Samuel Paty to francuski nauczyciel, który padł ofiarą brutalnego morderstwa. Uczył historii w szkole w Conflans-Sainte-Honorine, nieopodal Paryża. Na jednej z lekcji...

Policyjne drony będą patrolowały szwedzkie miasto.

Linköping. Lokalna policja zacznie monitorować strefy „no-go” przy wykorzystaniu dronów z wbudowanymi kamerami. Nowoczesne rozwiązanie wprowadzono w życie 19...