fbpx

Specjalna grupa ONZ uznała decyzję o zatrzymaniu Assange’a za bezprawną

Robocza komisja ONZ ds. bezprawnych zatrzymań orzekła na korzyść założyciela organizacji WikiLeaks Juliana Assange’a w sprawie przeciwko Wielkiej Brytanii i Szwecji, informuje BBC.

Media relacjonujące proces rozpatrywania zarzutów wobec Assange’a wcześniej oświadczyły, że w przypadku pozytywnej dla niego decyzji grupy specjalnej Wielka Brytania i Szwecja powinny natychmiast zwolnić go i wypłacić mu odszkodowanie.

Stacja donosi, że o decyzji poinformowano rządy Wielkiej Brytanii i Szwecji, donosi RIA Novosti.Wcześniej szwedzka prokuratura odmówiła komentarza w związku z oświadczeniem Assange’a o tym, że podda się on brytyjskiej policji, jeśli grupa robocza ONZ ds. bezprawnych zatrzymań, która rozpatruje jego skargę, podejmie decyzję na jego niekorzyść.

Assange złożył skargę do grupy roboczej ONZ na Szwecję i Wielką Brytanię w związku z decyzją w sprawie jego zatrzymania we wrześniu 2014 roku.

 

Strona główna Wiadomości Szwecja Specjalna grupa ONZ uznała decyzję o zatrzymaniu Assange’a za bezprawną

Warto przeczytać

Swexit. Europarlamentarzyści uważają, że jest to realne.

Były poseł do Parlamentu Europejskiego uważa, że Szwecja powinna pójść w ślady za Wielką Brytanią i wyjść z Unii. Okazuje się, że...

Nietypowy hotel stojący obok latarni morskiej: spędź noc z dala od lądu

Pater Noster to prawdopodobnie najbardziej nietypowy hotel, jaki znajdziecie w Szwecji – a na pewno najdalej wysunięty od lądu. Jedno jest pewne:...

„Zielony” podatek za plastikowe torebki uznany za porażkę

UE wprowadziła pewien czas temu podatek od torebek foliowych. Miał on na celu ograniczenie rocznego zużycia tychże właśnie jednorazowych reklamówek.